Новини 

VI міжнародна науково-практична конференція «Безпека та ефективність атомної енергетики»

    В м. Одеса з 4 по 6 вересня 2018 р. пройшла VI Міжнародна науково-практична конференція «БЕЗПЕКА ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ», яка приурочена до 100-річчя Одеського національного політехнічного університету.

    Організаторами конференції виступили Державне підприємство НАЕК «Енергоатом» та Одеський національний політехнічний університет за сприянням Національної академії наук України.

    В роботі конференції прийняли участь більше 150 учасників, яки є представниками 27 установ України, зокрема 6-ти наукових інститутів НАНУ і 4-х вітчизняних національних університетів, фахівці з 6-ти країн (Франції, Німеччини, Чехії, Швеції, Норвегії, Туреччини), а також представники 3-х міжнародних організацій в сфері атомної енергетики.

В ході конференції були проведені:

Пленарне засідання «Роль та місце атомної енергетики в Енергетичній стратегії України та світові тенденції розвитку галузі»;

Секція 1 «Підвищення ядерної безпеки, надійності та ефективності експлуатації енергоблоків АЕС»;

Секція 2 «Управління ресурсом ЯЕУ»;

Секція 3 «Науково-технічна підтримка ядерно-енергетичної галузі та управління кваліфікацією персоналу»;

Секція 4 «Поводження з ВЯП та РАВ. Радіаційна безпека на АЕС».

    На пленарному засіданні конференції було представлено 7 доповідей, на секційних засіданнях було представлено майже 40 доповідей, а також більше 50-ти стендових доповідей, в яких розглянуті питання:

  • стратегії розвитку атомно-енергетичного комплексу України у розрізі світових тенденцій;
  • підвищення безпеки, надійності та ефективності експлуатації ЯЕУ;
  • сучасні методи діагностики, технічного та ремонтного обслуговування обладнання ЯЕУ;
  • управління старінням обладнання, подовження термінів експлуатації, зняття з експлуатації ЯЕУ;
  • радіаційна безпека на АЕС, поводження з РАВ та ядерним паливом;
  • використання сучасних хімічних технологій на АЕС;
  • математичне моделювання процесів у ЯЕУ;
  • перспективи використання нових типів реакторів;
  • підготовка спеціалістів/персоналу для ядерної енергетики України.

    Співробітники Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України представили на конференції 7 доповідей, зокрема директор інституту чл.-кор. НАН України Анатолій Носовський, який на пленарному засіданні представив доповідь «Напрями діяльності на об’єкті «Укриття» після введення в експлуатацію нового безпечного конфайменту», завідувач відділення атомної енергетики д.т.н. Володимир Борисенко, який на секційному засіданні «Управління ресурсом ЯЕУ» представив доповідь «Врахування зміни параметрів активної зони ВВЕР-1000 та вигорання ДПЗ в задачі відновлення енергорозподілу».

    В цілому 6-та Міжнародна науково-практична конференція «Безпека та ефективність атомної енергетики» пройшла успішно та її цілі були досягнуті.

Схожі повідомлення