Новини 

Перші контейнери для довгострокового зберігання відпрацьованого ядерного палива виготовлено на майданчику ЦСВЯП

     Фахівці Інституту проблем безпеки АЕС НАН України здійснюють науково-технічний супровід на етапах будівництва і введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій, що споруджується в Чорнобильській зоні відчуження.

     Одним із важливих завдань діяльності науковців є здійснення наукової підтримки та нагляду при виготовленні контейнерів HI-STORM для довгострокового зберігання відпрацьованого ядерного палива. Науковцями Інституту проведено такий комплекс робіт:

  • виконано підбір складу спеціального радіаційно захисного бетону для виготовлення контейнерів;
  • розроблено Технологічний регламент на виробництво бетону та заповнення обичайок контейнерів HI-STORM, включаючи питання технологічного контролю;
  • розроблено Програму приймальних випробувань бетону.

    Такі роботи були виконані спільно з фахівцями відділу технології виготовлення залізобетонних конструкцій Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій (завідувач відділу д-р техн. наук Л. О. Шейнич).

     У 2021 році, а саме впродовж 11–12 серпня, було виготовлено першу партію з чотирьох контейнерів HI-STORM, запланованих для першого пускового комплексу ЦСВЯП.

     Виробництво бетону здійснювалось на заводі корпорації «Укртрансбуд», розташованому поблизу майданчика ЦСВЯП. Працівники цієї ж корпорації виконували роботи з виготовлення контейнерів HI-STORM.

     Супровід робіт з виробництва бетону та заповнення обичайок контейнерів HI-STORM забезпечували: від Відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» ДП «НАЕК «Енергоатом» – завідувач відділу забезпечення реалізації проєктів М. Дубовенко; від ІПБ АЕС в роботі були задіяні завідувач відділення проєктування об’єктів з радіаційно-ядерними технологіями В. М. Рудько та завідувач відділу будівельних технологій і конструкцій О. В. Балан.

Виготовлення бетону на заводі корпорації «Укртрансбуд»

Заповнення бетоном обичайок контейнерів HI-STORM

Супровід робіт із виготовлення контейнерів

Цей запис також доступний: English, Russian

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert