Круглий стілНовини 

Круглий стіл «Державна політика України щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи: час вимагає змін»

    5 квітня 2016 р. у Національному інституті стратегічних досліджень відбувся круглий стіл «Державна політика України щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи: час вимагає змін», проведення якого було передбачено Планом заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.

    Відкриваючи засідання, директор НІСД Володимир Горбулін зазначив, що незабаром минає 30 років від часу аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, яка мала катастрофічні наслідки. Зазначив, що це багато для людей, чиї долі обпалив Чорнобиль, але виявилося мало для держави та її політ ичної влади, щоб визнати власні помилки, допущені в ході подолання наслідків Чорнобильської аварії.

    Директор ІПБ АЕС НАН України Анатолій Носовський зробив доповідь на тему «Наукові аспекти зняття з експлуатації енергоблоків ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему».

    Доповідач повідомив, що питання безпеки АЕС набули особливої актуальності після аварії на ЧАЕС у 1986 р. Важливою є інформація щодо наукового обґрунтування заходів із подолання наслідків цієї аварії. Окреслив проблеми, що вимагатимуть наукового обґрунтування їх розв’язання після насування арки НБК у робоче положення, та зазначив, що технології зняття з експлуатації будуть затребувані надалі, тому майданчик ЧАЕС можна розглядати як полігон відпрацювання цих технологій. Зауважив, що необхідна розробка програми науково-технічного супроводу зняття ЧАЕС з експлуатації і перетворення ОУ на екологічно безпечну систему. Висловив вдячність міжнародному співтовариству за допомогу у вирішенні чорнобильських проблем. Але, на його думку, вирішувати всі ці проблеми тільки за міжнародні гроші просто неможливо. Тому має запрацювати фонд поводження з РАВ.

    Головний науковий співробітник ІПБ АЕС НАН України, Борис Прістер зробив доповідь на тему «Чи засвоєні уроки Чорнобиля?» У своїй доповіді охарактеризував наукові уроки Чорнобиля, готовність вітчизняної науки у 1986 р. використовувати наявні знання та порівняв з тим, наскільки зараз готові використовувати знання, які здобули у ході ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та її наслідків. Досі не зроблено відповідних висновків, забезпечення населення йодними препаратами не повна, а коректна інструкція з їх застосування до цього часу не розроблена, як і рекомендації з первинної готовності. Окрім цього, в гострий період Чорнобильської аварії не було забезпечено достатнього дозиметричного контролю. На випадок аварії дозиметричних приладів у достатній кількості досі немає.   Одним із принципів культури безпеки є пріоритетність питань безпеки, але, при розгляді питань розвитку керівники вищого рівня не завжди готові дотримуватися принципів пріоритету безпеки.

Схожі повідомлення

Залиште коментар

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert