Новини 

Наукові лекції для студентів у Чорнобилі

     13 вересня 2021 року в місті Чорнобилі відбулася зустріч німецьких студентів з науковцями Інституту проблем безпеки АЕС НАН України. Захід здійснювався в рамках літньої школи DAAD Go East Summer School 2021, яку в цьому році проводять фахівці Навчально-наукового центру екології та охорони навколишнього середовища Поліського національного університету. Основна тема навчань полягає в ознайомлені німецьких студентів з сучасним станом і проблемами чорнобильської зони відчуження та питань, що з цим пов’язані.

     В Інституті проблем безпеки АЕС НАН України було проведено лекції, що стосуються як питань історії створення об’єкта «Укриття», так і його сучасної безпечної експлуатації. Значну увагу було приділено питанню майбутньої долі комплексу НБК-ОУ та завдань, які стоять перед ним стосовно питань вилучення високо активних відходів та матеріалів, що містять ядерне паливо.

     Слухачів також було ознайомлено з досвідом реабілітації радіоактивно забруднених територій чорнобильської зони відчуження. Впродовж навчання студенти дізнались про тактичні та стратегічні контрзаходи, що реалізовувались у перші роки після аварії на Чорнобильській АЕС, а також про їх наслідки.

     Від ІПБ АЕС лекції провів канд. біол. наук Сергій Анатолійович Паскевич. Впродовж лекцій постійно виникали дискусії зі студентами, що підтвердило їх неабияку зацікавленість до представленої інформації. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю як з фахівцями Поліського національного університету, так і з науковцями Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Який також був одним із організаторів школи на території чорнобильської зони відчуження.

Цей запис також доступний: Russian

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert