Міжнародна діяльністьМіжнародна діяльність 

Міжнародна діяльність

ІПБ АЕС за договорами про науково-технічне співробітництво взаємодіє з багатьма науковими центрами та проектними організаціями за межами України.

Виконуються роботи за проектами НАТО:

  • «Розробка суперселективного сорбента для нейтралізації ХБРЯ матеріалів» спільно  з Інститутом біоорганічної хімії та органічної хімії НАНУ і закордонним партнером – Університетом штату Східного Теннесі, США;
  • «Удосконалена модель Чорнобильського конфайнменту – сприяння Україні в галузі поводження з  пилопдйомом і витоком радіоактивного пилу, а також захисту персоналу» спільно з Інститутом теплофізики НАНУ та закордоггим партнером Gesellschaft fur Anlagen – und Reactorsicherheit (GRS) GmbH, Німеччина;
  • «Технологія для надійної ідентифікації радіоактивних матеріалів за спектрометричними даними» спільно з Національним Державним Університетом ім. Т.Г. Шевченка, Інститутом геохімії навколишнього середовища та закордонним партнером – Університетом Клемонса, США.
    Підписаний Меморандум між ІПБ АЕС та Japan Atomic Energy Agency (Япония) про обмін інформацією щодо ЧАЕС та атомної станції Фукусіма.

    Виконуються роботи по проекту за Прогрaмою «Науково – технічне дослідницьке партнерство для сталого розвитку» (SATREPS), Японія по екологічним проблемам Зони відчуження.

У галузі міжнародного співробітництва ІПБ АЕС має угоди про співробітництво з такими міжнародними організаціями і компаніями як PELL FISCHMANN CONSULTING ENGINEERING LTD (Лондон, Великобританія), Інститут ядерних наук Сербії і Чорногорії (VINCA), Університет Південної Кароліни (Колумбія, США), Токійська енергетична компанія The Tokyo Electric Power Co., Inc.(TEPKO), Компанія “Quingdao Xianchu Mechanical Equipment Co. LTD (Китайська Народна Республіка).

Спеціалісти ІПБ АЕС приймають участь в міжнародному проекті з реалізації першочергових заходів на об’єкті «Укриття» щодо його перетворення в екологічно безпечну систему, а саме у виконанні науково-технічного супроводу робіт. У листопаді 2016 року завершено роботи з монтажу та насування у проектне положення Нового Безпечного Конфайнменту, науково-технічний супровід проектування та будівництва якого виконав Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України. Після введення його в експлуатацію, яке планується закінчити у кінці 2017 року, Україна отримає не тільки нову захисну оболонку над зруйнованим 4-им енергоблоком ЧАЕС, але й нові технологічні системи та відповідну інфраструктуру, які можна буде використовувати при проведенні в майбутньому робіт з остаточного перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Схожі повідомлення