НАН УкраїниНовини 

Заява національної академії наук України: Закликаємо міжнародну спільноту покласти край російському ядерному тероризму

     5 і 6 серпня цього року російські загарбники вчинили в Україні чергові акти ядерного тероризму – знову обстріляли майданчик окупованої Запорізької атомної електростанції, влучивши ракетами неподалік сухого сховища відпрацьованих ядерних відходів. Персонал станції досі в полоні, російська важка військова техніка розташовується на майданчику ЗАЕС, боєкомплект зберігається біля енергоблоків, а його частина – взагалі всередині машинних залів енергоблоків. Ба більше, росіяни вже відкрито шантажують світ, заявляючи про мінування Запорізької АЕС і готовність її підірвати.
     За найгірших сценаріїв руйнація ядерного палива у реакторах ЗАЕС призведе до трагедії, подібної до аварій на Чорнобильській АЕС 1986 року та на АЕС «Фукусіма-Даїчі» 2011 року, – зі значним витоком радіоактивних речовин у довкілля. Нинішня ситуація на Запорізькій атомній електростанції з високою імовірністю може перерости у найбільшу ядерну катастрофу, наслідки якої відчує не лише Україна, а й багато інших країн, – через дії російських військових злочинців, які не гребують жодними методами, забороненими у цивілізованому світі.
      За міжнародним законодавством і відповідно до вимог МАГАТЕ атомні електростанції та інші ядерні установки – це об’єкти мирного використання ядерної енергії, які в жодному разі не мають зазнавати військових нападів. Обстрілом і захопленням ядерних об’єктів на Чорнобильській і Запорізькій атомних електростанціях, бомбардуванням дослідницької ядерної установки «Джерело нейтронів» у Харкові Російська Федерація порушила всі можливі принципи ядерної безпеки, наразивши світ на серйозну загрозу радіаційних аварій.
      Національна академія наук України рішуче засуджує ці кричущі злочини і закликає міжнародну спільноту визнати військові дії Росії щодо ядерних об’єктів України актами ядерного тероризму, обмежити доступ Російської Федерації до новітніх ядерних технологій, запровадити санкції проти російської атомної галузі. Слід задіяти всі механізми задля цілковитої демілітаризації Запорізької АЕС – виведення російських військових із цього найбільшого в Європі ядерного об’єкта і всієї прилеглої до нього території, включно з містом Енергодар.
      Зупинити агресора можна не висловленням глибокого занепокоєння, а лише реальними спільними зусиллями всього цивілізованого світу.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert