Новини 

КАРАНТИН – ЦЕ НЕ КАНІКУЛИ ЧИ ВІДПУСТКА…

    Враховуючи нові виклики та обставини, що склалися у світі у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції Covid-19, Кабінет Міністрів ухвалив рішення ввести режим надзвичайної ситуації та продовжити дію карантину на всій території України на 30 днів терміном до 24 квітня 2020 р. Таке рішення ухвалено на черговому засіданні Уряду 25 березня.

    Верховна Рада ухвалила закон для запобігання поширенню коронавірусу Covid-19. Закон передбачає внесення юридичного факту введення карантину в перелік форс-мажорних обставин; можливість роботи вдома для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки; надання права власникам змінювати режими роботи органів, установ, підприємств, додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, залученим до ліквідації захворювання, встановлення адміністративної відповідальності за самовільне залишення місця обсервації і т. д. Законом також передбачається відповідальність (штрафи та обмеження волі) за порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм.

    На період карантину, відповідно до рішень Уряду та рекомендацій Міністерства охорони здоров’я, працівники Інституту проблем безпеки АЕС НАН України в період з 1 квітня по 24 квітня 2020 р. переходять в режим простою.

   Міністерство охорони здоров’я закликає українців не ставити під загрозу своє здоров’я та здоров’я своїх близьких і дотримуватись карантинного режиму, оскільки ситуація в країні є вкрай серйозною. На жаль, багато хто сприймає ці заходи легковажно та нехтує встановленими протиепідемічними правилами та способами індивідуального захисту.

    Міністерство  охорони здоров’я заявляє про необхідність залишатися вдома.  Міністр наполягає, говорячи:  «Занотуйте: карантин – це не канікули чи відпустка. Якщо ви не пішли на роботу, це не означає, що треба ходити в гості до друзів. Ми наполягаємо, щоб ви залишалися вдома. Самоізоляція – це нова життєва філософія всіх свідомих людей по всьому світу. Не будьте байдужими до друзів та знайомих. Усіма способами пропагуйте домашній режим, адже прості речі рятують життя!»

    За симптомами коронавірус схожий на гостру респіраторну інфекцію – переважно це гарячка, кашель, труднощі з диханням. Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження, хоча відомі випадки більш тривалого інкубаційного періоду. Крім того, вірус може спричинити запалення обох легень.

    Як зменшити ризики захворіти:

  • Часто і ретельно мийте руки водою і милом протягом щонайменше 20 секунд. Якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук – розчин із вмістом спирту 60–80 % або із 2 % хлоргексидину. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба щонайменше 30 секунд. За першої ж нагоди помийте руки милом і водою.
  • Не торкайтеся брудними руками очей, носа чи рота.
  • Уникайте тісного контакту з хворими людьми та натовпу.
  • Якщо все-таки доводиться бувати серед скупчення людей, використовуйте захисну маску. При цьому вона має закривати ніс і рот та щільно прилягати, без відступів по краях; заміняйте маску, щойно вона стала вологою; не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком; заміняйте маску кожні 4 год. та не використовуйте маску повторно.
  • Залишайтеся вдома, якщо захворіли – не намагайтеся переносити хворобу «на ногах». Уникайте тісного контакту з іншими людьми.
  • Не займайтеся самолікуванням.
  • Прикривайте рот і ніс серветкою під час кашлю і чхання, а після – ретельно мийте руки.
  • Регулярно провітрюйте і зволожуйте приміщення, дезінфікуйте поверхні.
  • Збалансовано харчуйтесь і пийте достатньо рідини.
  • Будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем. При будь-яких симптомах хвороби (кашель, лихоманка чи труднощі з диханням) зателефонуйте своєму сімейному лікарю і дотримуйтесь подальших рекомендацій.

    Перевірена інформація – на сторінці Центр громадського здоров’я України

    Корисна інформація – https://www.pravda.com.ua/articles/2020/03/17/7244014/

    Гаряча лінія МОЗ: 0 800 505 201

    Друзі, піклуйтеся одне про одного, бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert