Новини 

ІV міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» – INUDECO 2019

     25 та 26 квітня 2019 року на майданчику ДСП «Чорнобильська АЕС» та в м. Славутич проходила ІV міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» – INUDECO 19.

    Конференція була організована ДСП «Чорнобильська АЕС», Адміністрацією міста Славутича, Інститутом проблем безпеки АЕС НАН України та Інститутом проблем математичних машин та систем НАН України.

   

     У конференції взяли участь як фахівці атомної промисловості, так і наукові співробітники, які займаються питаннями радіаційного захисту, поводження з радіоактивними відходами та радіоекології. Ключовим завданням конференції був розгляд практичних питань щодо зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, а також обговорення результатів наукових досліджень, що проводяться на об’єкті «Укриття». Були розглянуті питання подальших напрямків використання територій, що зазнали широкомасштабного радіоактивного забруднення. Учасники конференції мали змогу розглянути досвід реінтеграції територій, що зазнали радіоактивного ураження в Японії, та ознайомитись з діяльністю щодо створення заповідних територій на окремих ділянках Чорнобильської зони відчуження.

     У конференції взяли участь науковці з Франції, Норвегії, Данії, Іспанії та Японії, а також представники Державного агентства України з управління зоною відчуження, фахівці ІПБ АЕС, Чорнобильської, Запорізької, Рівненської АЕС та інші.

     Відкрив конференцію перший заступник генерального директора ДСП ЧАЕС Валерій Сейда. Ключовими спікерами конференції були перший заступник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олег Насвіт, мер міста Славутича – Юрій Фомічов, директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України – Анатолій Носовський.

   

     У перший день конференції розглянуто питання щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом. Особливе місце було приділено питанням наукового супроводу діяльності з виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС. Саме проблемі сучасного стану та місці науки в роботах на Чорнобильській АЕС була присвячена доповідь директора Інституту проблем безпеки АЕС Анатолія Носовського. У доповіді «Науково-технічний супровід діяльності на майданчику Чорнобильської АЕС», було показано основні напрями науково-технічної підтримки робіт зі зняття АЕС з експлуатації, які необхідно розвивати вже зараз.

     На другий день роботи конференції науковці ІПБ АЕС взяли участь у роботі секційних засідань:

  • «Чорнобильська АЕС та об’єкт «Укриття»;
  • «Атомна енергетика та нова генерація»;
  • «Від катастрофи до нового життя».

     Від ІПБ АЕС НАН України в роботі конференції брали участь науковці: Є. Висотський, Р. Годун, О. Калиновський, Ю. Морозов, Д. Муляр, М. Панасюк, С. Стадник, С. Паскевич, А. Дорошенко, М. Талерко, які зробили такі доповіді:

     Висотський Євген – «Ядерна безпека НБК ОУ. Оцінка поточного і прогнозованого рівня підкритичності ядерно небезпечного скупчення паливовмісних матералів»;

     Годун Роман – «Дослідження динаміки ефективного коефіцієнта розмноження нейтронів скупчень ПВМ, розміщених всередині комплексу НБК-ОУ»;

     Калиновський Олександр – «Оцінка радіаційної ситуації в приземному шарі повітря поблизу об’єкту “Укриття” в період будівництва нового безпечного конфайнменту “Арка”»;

     Морозов Юрій – «Зняття з експлуатації ЧАЕС. Проблемні аспекти демонтажу/підсилення виступаючих частин МЗ і ДЕ»;

     Панасюк Микола – «Вплив «АРКИ» на радіоекологічні умови в підземних водах проммайданчика ЧАЕС»;

     Стадник Сергій – «Перспективи використання експертної дослідницької системи для підвищення ефективного нейтронного моніторингу всередині комплексу НБК-ОУ»;

     Паскевич Сергій – «Оцінка стану водоймища-охолоджувача ЧАЕС, як об’єкта з потенційно небезпечними впливами на навколишнє середовище» та «Моделювання процесів демонтажу елементів покрівлі об’єктів Укриття та оцінка доз опромінення персоналу за допомогою сучасних програмних засобів»;

     Дорошенко Анатолій – «Система контролю ядерної безпеки комплексу НБК-ОУ та аналіз її ефективності»;

     Талерко Микола – «Розробка моделей і комп’ютерних систем прогнозування атмосферного перенесення радіонуклідів у випадках надзвичайних ситуацій у Чорнобильській зоні відчуження».

     Вчені ІПБ АЕС доповіли про результати поточних досліджень, що проводяться на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС та на території Чорнобильської зони відчуження. Дискусії, що відбулись під час наукових презентації, сприяли обміну досвідом та думками щодо отриманих результатів та розвитку подальших напрямків досліджень.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert