Школа з аналізу нейтронного резонансу в м. Гель БельгіяНовини 

Школа з аналізу нейтронного резонансу в м. Гель Бельгія

    З 6 по 10 листопада 2017 року в EC-JRC в Гелі (Бельгія) була проведена четверта школа по аналізу нейронних резонансів. Попередні школи проходили в 2008, 2011 та 2014 роках. Школа організована у рамках FP7 проекту CHANDA (Solving Challenges in Nuclear Data for the Safety of European Nuclear Facilities) та у співпраці з Nuclear Data Network у Великобританії.

   Нейтронно-індуковані ядерні реакції мають важливе значення в широкому діапазоні застосувань, починаючи від зоряного нуклеосинтезу до застосувань у ядерних технологіях, таких як прискорювальні системи, реактори IV покоління, трансмутація ядерних відходів та дослідження ядерного паливного циклу. Вони також важливі для фундаментальної ядерної фізики, включаючи порушення симетрії в складних ядрах та дослідження густини ядерних рівнів. Точні вимірювання та ретельний аналіз вимірюваних ядерних даних є найважливішою основою для бібліотек ядерних даних, які в свою чергу становлять основу для технологічних застосувань.

Школа з аналізу нейтронного резонансу в м. Гель Бельгія

   Ця школа мала на меті забезпечити огляд методів вимірювання та аналізу, пов’язаних з нейтронно-індукованими реакціями поряд з ядерною теорією, що є основою цих реакцій. Лекції та практичні комп’ютерні вправи постійно чергувалися між собою. Було розглянуто дуже широкий спектр тем, які включали в себе нейтронно-індуковані реакції (включаючи вимірювання пружних та еластичних поперечних перерізів розсіяння), оптичну модель та її зв’язок з резонансною областю, вимірювання нейтронного часу польоту, інтегральні виміри, ядерну астрофізику, бібліотеки ядерних даних тощо. Було обговорено використання кодів Монте-Карло в вимірах та розрахунках ядерних даних, а також навчання в Geant4.

   На школі були присутні учасники з Німеччини, Греції, Італії, Іспанія, Франції, Великобританії, України та з інших країн.

   Від Інституту проблем безпеки АЕС НАН України прийняли участь: завідувач відділу дослідження нейтронно-фізичних процесів Роман Годун, молодший науковий співробітник відділу дослідження нейтронно-фізичних процесів Анатолій Дорошенко, голова ради молодих вчених Сергій Купріянчук, науковий співробітник відділу фізики реакторів Тетяна Власенко.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert