Новини 

Робочі зустрічі в рамках проекту THEREMIN

    У 2019 р. ІПБ АЕС НАН України продовжує свою участь у проекті THEREMIN – «Термічна обробка для мінімізації радіоактивних відходів та зниження небезпеки», який підтримується Європейською Комісією.

   В рамках проекту відбулися робочі зустрічі фахівців з різних країн. Від ІПБ АЕС у цих зустрічах брав участь завідувач відділення ядерної та радіаційної безпеки В. О. Краснов.

   Проект має на меті забезпечити довготривале безпечне зберігання та видалення проміжних і низькоактивних радіоактивних відходів, придатних для термічної обробки. Програма роботи слугує засобом для скоординованої дослідницької та технологічної демонстрації, покликаної забезпечити більш глибоке розуміння й оптимізацію застосування термічної обробки в програмах поводження з РАВ у Європі, підвищити рівень готовності технологій для прискорення їх промислового впровадження.

   Цей проект збирає загальноєвропейське співтовариство експертів з технологій термообробки й поводження з радіоактивними відходами та їх видалення. Експерти будуть проходити тренінг, в результаті якого отримають необхідний досвід щодо використання технологій термічної обробки РАВ.

   У період з 15 по 18 січня 2019 р. в рамках цієї програми відбулися робочі зустрічі експертів у сфері термічної обробки РАВ з метою ознайомлення зі станом робіт у цій галузі, що проводяться в лабораторіях науково-дослідного центру радіоактивних відходів VTT, розташованому у м. Еспоо, Фінляндія.

Науково-дослідний центр VTT в Еспоо, Фінляндія.

   VTT – Центр технічних досліджень Фінляндії є державною некомерційною компанією з обмеженою відповідальністю. VTT надає дослідницькі та інноваційні послуги й інформацію для внутрішніх і міжнародних клієнтів і партнерів як у приватному, так і в державному секторах та є частиною інноваційної системи Фінляндії.

   VTT має декілька унікальних науково-дослідних центрів, серед яких Bioruukki – найбільший пілотний і дослідницький центр з біоекономіки в скандинавських країнах.

   Слід зазначити, що доходи групи VTT від дослідницької діяльності мають декілька джерел надходження і розподіляються у такому співвідношенні: 36 % доходів надходить з державного сектору в Фінляндії, 32 % – з приватного сектору в Фінляндії і 32 % – з державного та приватного секторів за межами Фінляндії.

    З 5 по 8 лютого в рамках цієї ж програми пройшло ознайомлення з роботами в лабораторіях науково-дослідного центру Маркуль, Франція.

   Маркуль (Marcoule) – є одним з найбільших дослідницьких центрів атомної промисловості Франції. Він займає 300 гектарів у департаменті Гар, в долині річки Рони. Контроль за діяльністю центру здійснюється французьким Комісаріатом з атомної енергії (КАЕ/CEA) і компанією Areva.

   Сьогодні понад півтори тисячі співробітників науково-дослідного центру Маркуль зайняті в дослідницькій лабораторії Atalante, яка вивчає проблеми переробки відходів атомної промисловості і займається розробкою ядерних реакторів четвертого покоління.

Науково-дослідний центр Маркуль, Франція.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert