Спеціалізована вчена радаКерівництво 

Щербін Володимир Миколайович

Щербін В. М.Заступник директора ІПБ АЕС НАН України
з наукової роботи,
кандидат фізико-математичних наук

         Народився 11 липня 1943 р. Після закінчення Київського державного університету за спеціалізацією – фізика атомного ядра, з 1965 р. працював в Інституті фізики АН УРСР, а з 1970 р. – в Інституті ядерних досліджень АН УРСР на посадах інженера, старшого інженера, молодшого наукового співробітника.

    В 1977 р. захистив дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук по спеціальності – фізика атомного ядра та космічних променів.

    З 1979 р. працював в Спеціальному конструкторсько-технологічному бюро Інституту ядерних досліджень завідуючим сектором, головним конструктором проекту, завідуючим відділом. Виконані під його керівництвом найбільш значущі розробки – це: багатоцільовий комплекс «Экспресс» на базі перезарядного прискорювача «Каскад» та установка «Контроль» для визначення за допомогою рентген-флуоресцентного аналізу вмісту важких металів в пробах об’єктів навколишнього середовища.

    Приймав активну участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, керував роботами по створенню системи контролю ядерної безпеки в складі першої штатної системи контролю об’єкта «Укриття» – інформаційно-діагностичного комплексу «Шатер». У 1987 р. був заступником начальника штабу АН УРСР в м. Чорнобиль.

    З 1993 р. працював в Міжгалузевому науково-технічному центрі «Укриття» на посадах заступника генерального директора з науки, першого заступника генерального директора з науково-технічних питань, заступником директора з наукової роботи. Особливе місце в діяльності В.М. Щербіна займають роботи з вирішення проблем перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. В складі групи вчених від України приймав участь в розробці міжнародної програми «План заходів на об’єкті Укриття» (SIP), а потім реалізації ряду проектів, в тому числі керівництво роботами по обґрунтуванню безпеки в проектах стабілізації і будівельних конструкцій об’єкту, техніко-економічному обґрунтуванні створення нового безпечного конфайнмента та його огороджувального контуру.

    В 1997 р. було присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника з спеціальності «фізика атомного ядра та елементарних частинок».

    В 2000 р. працював заступником головного інженера Чорнобильської АЕС по об’єкту «Укриття» – начальником об’єкта «Укриття».

    В ІПБ АЕС НАН України працює з 2004 р. на посаді заступника директора з наукової роботи.

    Автор понад  понад 220 наукових публікацій, в тому числі 14 авторських свідоцтв, 4 патентів та 9 монографій.

    Діяльність Щербіна В.М. відзначена багатьма державними та відомчими відзнаками, серед яких: медаль «В память 1500-летия г. Киева» (1982р.), медаль «За трудовую доблесть» (1986р.), звання «Кращий винахідник Національної академії наук України» (1994р.), Почесна грамота Верховної ради України (2006р.), орден «За заслуги» ІІІ ступеню (2011р.), Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2015р.), Почесна грамота Президії НАН України (2016р.), Громадська відзнака – орден «Герой Чорнобиля» (2016р.), відзнака «За вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України» ДП НАЕК «Енергоатом» (2017р.).

 

Цей запис також доступний: Russian

Схожі повідомлення