Новини 

Створення сховища високоактивних відходів на Чорнобильській АЕС

    На Чорнобильській АЕС планується створення сховища високоактивних відходів, яке буде розміщуватись у приміщеннях машинного залу 1-ї черги станції.

Робоча група на початку виконання досліджень (представники ІПБ АЕС, НДІБК, КІЕП та ДСП ЧАЕС)
Робоча група виконання досліджень (представники ІПБ АЕС, НДІБК, КІЕП та ДСП ЧАЕС)

    За результатами тендеру генеральним підрядником будівництва сховища визначено ПрАТ «Укренергомонтаж», а генеральним проектувальником – АТ КІЕП. ІПБ АЕС у якості субпідрядника бере участь у роботах щодо забезпечення радіаційної безпеки при виконанні будівельно-монтажних робіт.   

    Наразі фахівцями ІПБ АЕС завершено проведення комплексних досліджень радіаційної обстановки в зонах виконання будівельно-монтажних робіт з будівництва сховища. Метою виконання цих досліджень було отримання вихідних даних для проектування заходів щодо протирадіаційного захисту персоналу будівельників та мінімізації радіаційних впливів на навколишнє середовище під час будівництва сховища.

    Результати радіаційних вимірювань у зонах проведення робіт та на шляхах доступу до них показали, що потужність дози опромінення знаходиться в межах від 0,4 до 116,0 мкЗв/год., а щільність поверхневого забруднення – від 10 до 11 000 бета-часток/см· хв. При цьому, основними дозоутворюючими радіонуклідами в обстежених приміщеннях є 137Cs i 60Co, що вказує на присутність як експлуатаційного, так і аварійного радіоактивного забруднення поверхонь.

    На сьогодні з використанням результатів радіаційних досліджень та на основі проектних рішень ведеться розробка звіту з аналізу безпеки під час виконання робіт з будівництва сховища.

Проведення радіаційних досліджень у приміщеннях машинного залу 1-ї черги Чорнобильської АЕС
Проведення радіаційних досліджень у приміщеннях машинного залу 1-ї черги Чорнобильської АЕС

а) вимірювання потужності дози

b) відбір радіоактивних проб

c) вимірювання кутового розподілу гамма-випромінювання

d) вимірювання спектру енергій гамма-випромінювання

Цей запис також доступний: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert