Новини 

Стажування в інституті Йожефа Стефана за програмою STEP

   Нещодавно закінчився другий тримісячний візит молодшого наукового співробітника відділу зняття з експлуатації АЕС Купріянчука Сергія Володимировича в Інститут Йожефа Стефана (Jožef Stefan Institute – JSI), м. Любляна, Словенія, що проходив за підтримки програми STEP (Sandwich Training Educational Program), яка організована Міжнародним агентством з ядерної енергетики та Міжнародним центром теоретичної фізики.

     В рамках участі у програмі STEP наукова робота Купріянчука С. В. полягає в розробці ефективної моделі захисного контейнера для паливовмісних матеріалів (ПВМ), що утворилися внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Робота виконується у відділі теоретичної фізики реаторів JSI. Протягом цього візиту було виконано другий етап наукової роботи та складено план досліджень для третього (фінального) етапу. Метою другого етапу досліджень стало моделювання ПВМ різних типів: «коричнева» та «чорна» кераміки, пемза, ПВМ з великою концентрацією палива та інші. У кінцевому результаті досліджень були отримані значення потужності дози від різних типів ПВМ на поверхні циліндричного контейнера. Отримані результати другого етапу будуть представлені на 29-й міжнародній конференції «Ядерна енергетика для нової Європи», яка проходитиме в м. Порторош, Словенія.

    Крім того, під час навчання Купріянчук С. В. мав змогу практично та теоретично ознайомитися з роботою реактора TRIGA Mark II та взяти участь в експериментах.

Цей запис також доступний: English, Russian

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert