Новини 

Участь науковців ІПБ АЕС НАН України в місії МАГАТЕ

   З 24 по 26 липня 2018 р. на Чорнобильській АЕС проходила місія МАГАТЕ на тему «Розгляд техніко-економічного обґрунтування створення та розміщення додаткових установок з поводження з радіоактивно забрудненими матеріалами та РАВ».

   Провідні фахівці зі зняття з експлуатації та поводження з РАВ Чорнобильської АЕС, експерти МАГАТЕ і науковці ІПБ АЕС на даній зустрічі обговорювали необхідність і проблемні питання щодо створення нових об’єктів для поводження з радіоактивними матеріалами під час зняття з експлуатації АЕС.

   Представники ЧАЕС ознайомили учасників зустрічі з ходом підготовки робіт зі зняття з експлуатації і методами поводження з РАВ на ЧАЕС, а також презентували концептуальні рішення щодо створення та розміщення додаткових установок з поводження з радіоактивно забрудненими матеріалами і конструкціями на майданчику ЧАЕС.

   У свою чергу представники МАГАТЕ поділилися досвідом зняття з експлуатації АЕС у Німеччині, надали цінні поради при вирішенні певних науково-інженерних проблем, що можуть виникнути на стадії зняття з експлуатації, та стосовно визначення пріоритетів під час будівництва нових об’єктів для поводження з РАВ.

   У ході обговорення презентаційних матеріалів виступили науковці ІПБ АЕС. Зокрема, керівник Відділення проектування об’єктів з радіаційно-ядерними технологіями Володимир Рудько звернув увагу присутніх на те, що при створенні додаткових установок слід ураховувати потреби в поводженні з радіоактивно забрудненими металевими і залізобетонними конструкціями, змішаними РАВ та високоактивними відходами, що будуть утворюватись у процесі демонтажу нестабільних конструкцій та розбирання завалів на верхніх позначках об’єкта «Укриття». Завідувач відділу аналізу безпеки радіаційно небезпечних об’єктів Леонід Павловський наголосив на необхідності виконання попередньої оцінки доцільності проведення дезактивації для окремих видів радіоактивно забруднених матеріалів на основі аналізу «доз – витрат – вигоди».

Цей запис також доступний: Russian

Схожі повідомлення