Новини 

V міжнародна конференція INUDECO 2020 у Славутичі

    Життя вносить свої корективи у нашу діяльність, тож цьогорічна V Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики і відновлення навколишнього середовища», що відбулася 27–29 квітня 2020 р., проходила в режимі онлайн. Конференція була організована виконавчим комітетом Славутицької міської ради Київської області за підтримки:Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська атомна електростанція», Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України та Інституту проблем математичних машин і систем НАН України.

    Конференція мала на меті розгляд наукових проблем, налагодження співпраці та обміну досвідом у сфері зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики,поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

    Конференція започаткована у 2016 р. у м. Славутичі та проводиться в рамках заходів до роковин аварії на Чорнобильській АЕС. Нині Славутич позиціонує себе як міжнародний майданчик для інженерів і науковців з обміну досвідом у сфері атомної енергетики, екології та новітніх технологій. Щороку дискусії INUDECO доводять це – Славутич знаходиться в епіцентрі науково-практичних пошуків у галузі ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища.

    Програмою конференції було передбачено пленарну дискусію та три секційних засідання за темами: «Чорнобильська АЕС та об’єкт “Укриття“»; «Атомна енергетика та нова генерація»; «Від катастрофи до нового життя».

    27 квітня відбулася пленарна дискусія INUDECO 2020 за темою «Від катастрофи до нового життя: виклики COVID-19/Чорнобиль». Модерував дискусію міський голова міста Славутича Юрій Фомічев. До участі у конференції зареєструвалася 101 особа.

    У пленарній дискусії INUDECO 2020 взяли участь Сергій Калашник, голова Державного агентства України з управління Зоною відчуження, Валерій Сейда, перший заступник генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС», Сергій Паскевич, заступник директора Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Сергій Дудкін, заступник технічного директора з інженерної роботи ВП «Атомремонтсервіс» ДП «НАЕК «Енергоатом».

    У контексті техногенних катастроф у Чорнобилі (1986 р., Україна) та Фукусімі (2011 р., Японія), пандемії COVID-19 (2020 р.) на новий рівень виходять і нові виклики, зокрема реінтеграція територій, соціальна адаптація людей та спадщина, яку ми залишаємо майбутнім поколінням.

    Роботу секції 1 «Чорнобильська АЕС та об’єкт “Укриття”» модерував канд. техн. наук Максим Савельєв, науковий співробітник Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України. На секції було представлено 15 доповідей.

    Секційні виступи розпочав Ясунорі Ігараші з Університету Фукушіми (Японія), який презентував результати проекту SATREP щодо багаторічної тенденції концентрації радіонуклідів та гідрологічної ситуації. До роботи секції долучились представники Чорнобильської АЕС, Інституту проблем математичних машин і систем НАН України, Інституту проблем безпеки АЕС НАН України. На секції свої доповіді представили Норберт Молітор (Plejades) та Андреас Ветзіг (Fraunhofer IWS), Петер Кржиштек (Munich University of Applied Sciences, Munich, Germany).

    Роботу секції 2 «Атомна енергетика та нова генерація» модерував заступник начальника відділу стратегічного планування ДСП ЧАЕС Віктор Кучинський. Головними темами були ремонтно-технічне обслуговування АЕС, зняття з експлуатації атомних електростанцій, інформаційні технології на об’єктах критичної інфраструктури. Озвучено 10 доповідей.

    На секції представили свої доповіді співробітники ДСП «Чорнобильська АЕС», Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України, ВП «Атомремонтсервіс» ДП «НАЕК “Енергоатом“», Чеського технічного університету в Празі, Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, НВП «Атомкомплексприлад», Чернігівського національного технологічного університету, Сумського державного університету.

    Роботу секції 3 «Від катастрофи до нового життя» модерувала директор КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Арина Старовойтова. Прозвучало 14 доповідей. Мова йшла про реабілітацію, реінтеграцію територій та соціальну адаптацію населення, використання нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії, екстремальний та індустріальний туризм у Зоні відчуження та у місті Славутичі.

    У секції взяли участь представники Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України, ДУ «ННЦРМ НАН України», SoftServe, ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України», Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, СТ «Сонячне місто», ТОВ «Гамма-Тревел», ГО «Всеукраїнська асоціація гідів».

    Співробітниками Інституту проблем безпеки АЕС було подано 12 доповідей, з яких озвучено 7, а саме:

    – Авторадіографічні дослідження зразків мулу з водойми-охолоджувача Чорнобильської АЕС – Сергій Паскевич;

    – Принципи вдосконалення мережі спостережних свердловин радіогідроекологічного моніторингу ділянок розміщення СВЯП-2 та НБК-ОУ Чорнобильської АЕС – Микола Панасюк;

    – Визначення впливу основних іонів на міграційну здатність 90Sr за даними радіогідроекологічного моніторингу комплексу НБК-ОУ – Ігор Коваленко;

    – Застосування методів ГІС-технологій для вирішення задач радіогідроекологічного моніторингу на території проммайданчика ЧАЕС – Наталія Сосонна;

    – Розподіл гамма-випромінювання над об’єктом Укриття – Максим Савельєв; 

    – Фазовий склад чорної кераміки лавоподібних паливовмісних матеріалів НБК-ОУ – Ігор Жиганюк;

    – Ядерна безпека системи НБК-ОУ – Євген Висотський, Роман Годун, Максим Савельєв;

    – Проблеми, які пов’язані з виступаючими частинами об’єкта «Укриття». Варіанти вирішення – Дмитро Хоменко, Сергій Брилка.

    Під час підсумовуючої дискусії учасники та організатори обмінялися думками щодо змісту доповідей, особливостей організації роботи конференції в форматі онлайн.

    Ця подія не лише надала можливість поспілкуватися із колегами, поділитись успішним досвідом, а й дала можливість для налагодження співпраці та розвитку спільних робіт у майбутньому.

    Зважаючи на новий формат конференції організаторами було також підготовлено декілька віртуальних турів від Туристично-інформаційного центру Славутича, від Інвестпорталу «Славутич – Чернігівський регіон», віртуальні візити до Краєзнавчого музею міста Славутича та на Чорнобильську АЕС, під НБК на Чорнобильській АЕС, а також проморолик про Славутич – місто нових ідей.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert