Новини 

Візит науковців Брістольського університету до ІПБ АЕС

     20–24 вересня 2021 року науковцями ІПБ АЕС спільно зі спеціалістами Чорнобильської АЕС та групою дослідників з Брістольського університету (Велика Британія) під керівництвом проф. Тома Скотта і проф. Пітера Мартіна були проведені випробування експериментальних пристроїв для оцінки радіаційної обстановки об’єктів на Чорнобильській АЕС та Нового безпечного конфайнмента об’єкта «Укриття» (НБК-ОУ).

    Унікальне обладнання, представлене дослідниками South West Nuclear Hub / School of Physics University of Bristol, дало можливість провести дослідження в приміщеннях головного корпусу ЧАЕС та НБК-ОУ. На вказаних об’єктах під керівництвом с. н. с. Максима Савельєва, керівника сектору радіоекологічного контролю Павла Сабєніна, провідного інженера ЦРБ Олексія Євтигнєєва та за участі с. н. с. Ігоря Скітера було проведено радіаційне 3-D картографування приміщень ДСП ЧАЕС за допомогою набору перспективних детекторів, які можуть бути встановлені на чотириногого ходячого робота Boston Dynamics “SPOT”.

     В результаті проведених експериментів отримано наукові дані, які дадуть змогу в подальшому вдосконалити методи дистанційного роботизованого радіаційного картографування та комплексного інженерно-радіаційного обстеження.

     Представники South West Nuclear Hub / School of Physics University of Bristol отримали неоціненний досвід експлуатації системи, її налаштування та випробування в умовах підвищеного радіаційного фону. За результатами випробування система зазнає подальшого вдосконалення.

     Особливий науковий і практичний інтерес викликала розроблена вченими Університету Брістоля система візуального 3D-об’ємного сканування YanDavos. Її особливістю є можливість проведення гамма-, термічного та гіперспектрального візуального сканування об’єктів у широкому спектральному діапазоні, а також проведення гамма-сканування та створення 3-D-термограм.

     За допомогою експериментальної системи технічного зору, встановленої на перехідній галереї НБК-ОУ, було проведено дистанційне 3-D картографування західної стіни об’єкта «Укриття». Експериментальна установка вперше експлуатувалась в умовах підвищеного радіаційного фону. Отримані 3-D картограми представляють взаємний інтерес науковців ІПБ АЕС та фахівців ДСП ЧАЕС в частині інтерпретації отриманих результатів.

     Співпраця науковців ІПБ АЕС та Університету Брістоля, підкріплена технічною підтримкою фахівців ДСП ЧАЕС, показала ефективність їх взаємодії. Отримано нові наукові дані про об’єкти дослідження, проведено унікальні експерименти та випробування унікального обладнання. Результати наукової співпраці можуть бути використані під час здійснення наукового супроводу вилучення ПВМ з об’єкта «Укриття» на етапі перетворення його на екологічно безпечну систему та нададуть новий поштовх до подальшого співробітництва.

*Фото взяті у ДСП “ЧАЕС”

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert