МонографіїНовини 

У видавництві «Академперіодика» вийшла в світ монографія науковців інституту проблем безпеки АЕС

     Видавничий дім «Академперіодика» НАН України в рамках видавничого проекту «Українська наукова книга англійською мовою» випустив монографію Є. Гаргера, А. Носовського та М. Талерка «Secondary Radioactive Contamination of the Atmosphere in Intermediate and Late Phases of a Nuclear Emergency» («Вторинне радіоактивне забруднення атмосфери на проміжній та пізній фазах ядерної аварії»). Об’єм книги – 274 с.

     В монографії узагальнено результати вимірювань забруднення повітря радіоактивними аерозолями, що проводилися в Чорнобильській зоні відчуження з травня 1986 р. до теперішнього часу. Викладено дані експериментальних та теоретичних досліджень процесів вторинного підйому радіоактивного аерозолю в атмосферу із забруднених поверхонь, включаючи природний вторинний підйом, техногенний вплив, сільськогосподарську діяльність, лісові пожежі та пилові бурі. Представлено результати багаторічних досліджень впливу викидів з об’єкта «Укриття» на радіоактивне забруднення промислового майданчика Чорнобильської АЕС.

     Книга призначена для фахівців у галузі радіоекології, охорони навколишнього середовища, фізики атмосфери, метеорології, радіаційної та екологічної безпеки. Велику увагу в ній присвячено викладенню методичних аспектів організації вимірювань радіоактивного забруднення повітря, отже вона може бути корисною для персоналу служб радіаційної безпеки при організації моніторингу стану радіоактивного забруднення навколишнього середовища.

Цей запис також доступний: English, Russian

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert