Новини 

Засідання робочої групи за проектом НАТО «Надійна технологія ідентифікації ядерних матеріалів за даними спектрометрії»

     З 18 по 21 липня 2019 р. відбувся візит американської делегації з Відділу інженерії довкілля і науки про Землю Університету Клемсона (Південна Кароліна, США) для участі в робочому семінарі за програмою НАТО «Наука заради миру і безпеки», проект «Надійна технологія ідентифікації ядерних матеріалів за даними спектрометрії». У семінарі брали участь також українські учасники проекту від Національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Інституту геохімії навколишнього середовища та Інституту проблем безпеки АЕС НАН України. Порядок денний семінару передбачав звіти про виконану роботу, технічний візит на Чорнобильську АЕС з відвідуванням Нового безпечного конфайнмента, ознайомлення з історією ЧАЕС, а також із заходами й засобами, що забезпечують безпеку персоналу на радіаційно небезпечних об’єктах. Від Інституту проблем безпеки АЕС НАН України в семінарі брали участь завідувач Відділення ядерної та радіаційної безпеки Віктор Краснов, завідуюча відділу Тетяна Власенко, завідувач сектору Олександр Калиновський.

      Співробітниками Інституту геохімії навколишнього середовища було продемонстровано можливості ідентифікації гамма-випромінюючих джерел за допомогою безпілотних літальних апаратів.

     За результатами засідань групи учасників було підведено підсумки і схвалено результати стосовно виконання проекту за минулий період і сформульовано завдання для завершального етапу.

Цей запис також доступний: English, Russian

Схожі повідомлення