МАГАТЕНовини 

Засідання робочої групи щодо застосування гарантій МАГАТЕ

    12 червня 2018 р. у приміщенні Державної інспекції ядерного регулювання України відбулося засідання Робочої групи вищого рівня щодо застосування гарантій МАГАТЕ в Україні.

   У засіданні Робочої групи взяли участь: представники МАГАТЕ, на чолі з директором відділу операцій Департаменту гарантій МАГАТЕ Гарольдо Барозо Джуніором, Держатомрегулювання, на чолі з Головою Григорієм Плачковим, Державного агентства України з управління зоною відчуження, на чолі з Головою Віталієм Петруком, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти і науки, Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», Київського інституту ядерних досліджень, НАЕК «Енергоатом». Від Інституту проблем безпеки АЕС НАН України в засіданні взяли участь директор інституту, чл.-кор. НАН України Анатолій Носовський та завідувач відділення атомної енергетики Володимир Борисенко.

    На засіданні обговорювались такі питання: практики запровадження неоголошених інспекцій МАГАТЕ в Україні; організації інспекційних перевірок відпрацьованих паливних збірок з тривалим періодом охолодження; стан робіт на Сховищі для відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу Чорнобильської АЕС (СВЯП-2); графік введення в експлуатацію Нового безпечного конфайнмента; будівництво Централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива.

    У ході засідання було прийнято рішення про організацію навчального семінару для фахівців наукових установ, в яких виконуються дослідницькі роботи, що стосуються теоретичних та комп’ютерних досліджень, проектування програмного або апаратного забезпечення та процедур експлуатації для запобігання критичності систем для зняття тепла у випадку втрати теплоносія, приладів та обладнання для реакторного контролю. Інформація про відповідні роботи надається в МАГАТЕ відповідно до Додаткового протоколу до Угоди про застосування гарантій згідно з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї. Представники МАГАТЕ відзначили повноту та деталізацію інформації, наданої ІПБ АЕС НАН України за 2017 р. відповідно до згаданого Додаткового протоколу.

Цей запис також доступний: English, Russian

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert