Новини 

Урочистий захід з нагоди завершення робіт із будівництва нового безпечного конфаймента

  10 липня 2019 р. було підписано акт здачі-приймання Нового безпечного конфайнмента (НБК). Введення в експлуатацію НБК продемонструвало успішне виконання масштабного проекту – завершення спорудження унікальної технологічної конструкції, що не має аналогів у світі. Ця споруда надійно захищає людство та довкілля від впливу зруйнованого четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС. Для реалізації проекту було об’єднано фінансові зусилля 28 країн світу, мобілізовано найкращі інженерні та технічні рішення, близько 500 компаній та організацій з України та інших країн брали участь у проекті.

    Одним із ключових учасників реалізації проекту НБК є й Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України. Науковцями інституту було виконано значний обсяг передпроектних і проектних досліджень, на основі чого було розроблено й обґрунтовано заходи щодо забезпечення радіаційної безпеки персоналу та мінімізації радіаційних впливів на довкілля. Зокрема було проведено дослідження параметрів радіаційного стану в зонах виконання будівельно-монтажних робіт і на шляхах доступу до них, а також обстеження технічного стану технологічних систем і обладнання, що потрапляють у зону виконання робіт та підлягають демонтажу або потребують реконструкції. Розроблено розділи проекту організації будівництва у частині протирадіаційного захисту персоналу, охорони навколишнього середовища, охорони праці та поводження з радіоактивними відходами. Обґрунтовано окремі технічні рішення та виконано оцінку радіаційної безпеки під час будівництва та подальшої експлуатації як у нормальних умовах, так і в разі потенційних аварій. Також виконано роботи щодо забезпечення авторського нагляду під час реалізації проекту.

    6 серпня 2019 р. на Чорнобильській АЕС відбувся урочистий захід з нагоди завершення робіт із будівництва НБК, під час якого учасники відвідали оглядовий майданчик об’єкта «Укриття», технологічну будівлю, диспетчерський центр та підарочний простір НБК. Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук та в. о. генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Сергій Калашник вручили Анатолію Носовському Подяку колективу Інституту за вагомий внесок у перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему та у зв’язку з закінченням проекту будівництва НБК. Директор ІПБ АЕС Анатолій Носовський привітав колектив ДСП «Чорнобильська АЕС» та учасників заходу із закінченням ще одного важливого етапу перетворення об’єкта на екологічно безпечну систему і висловив надію, що роботи, які ще потрібно зробити, теж будуть виконані на високому рівні.

    Від ІПБ АЕС НАН України в заході взяли участь директор інституту чл.-кор. НАН України Анатолій Носовський, заступник директора з наукових питань Володимир Щербін та помічник директора Євгенія Кудін.

Подяка

Цей запис також доступний: English, Russian

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert