Новини 

Спільна Міжнародна школа ICTP-IAEA з іммобілізації актиноїдних ядерних відходів

   10–14 вересня 2018 р. Міжнародний центр теоретичної фізики (м. Трієст, Італія) разом з Міжнародним агентством з ядерної енергії (МАГАТЕ) провели спільну міжнародну школу ICTP-IAEA з іммобілізації актиноїдних ядерних відходів.

  Поводження з ядерними відходами є ключовим питанням для сталого розвитку та довгострокової життєздатності ядерної енергії як енергопостачання. Основною метою роботи школи було поширення знань щодо оптимальних методів синтезу та вивчення кристалічних і склокристалічних форм відходів для іммобілізації актиноїдів та інших довгоіснуючих небезпечних радіонуклідів.

   У роботі школи взяли участь  дослідники в галузі матеріалознавства з акцентом на кристалічних та склоподібних матеріалах для ядерної енергетики. Школа допомагає фахівцям краще зрозуміти широкий спектр та повний потенціал матеріалознавства, що застосовується до іммобілізації радіоактивних відходів, а також технологічних інструментів та методів, присвячених іммобілізації та властивостям кристалічних та склокристалічних матеріалів. Школа забезпечила обмін знаннями між окремими фахівцями з розвинених країн та країн, що розвиваються, і може сприяти подальшому розвитку міжнародного фінансування у сфері іммобілізації ядерних відходів за допомогою кристалічних та склокристалічних форм відходів.

    У школі були розглянуті теми:

  • основи іммобілізації актиноїдів;
  • ефекти радіаційного пошкодження в кристалічних матеріалах та склі, що містять актиноїди;
  • вивчення поведінки кераміки та скла, що містять актиноїди;
  • розвинені матеріали, що базуються на надійних формах актиноїдів;
  • нові типи Pu-палива і трансмутації актиноїдів;
  • взаємодія відходів, що містять актиноїди, та геологічного середовища;
  • моделювання міграції актиноїдів у геологічному середовищі;
  • поведінка актиноїдів під час важких ядерних аварій (Чорнобиль, Фукусіма тощо) та ядерних випробувань.

       Старший науковий співробітник відділу зняття з експлуатації атомних електростанцій ІПБ АЕС НАН України Андрій Сізов був запрошений до школи з лекцію за темою: «Поведінка актиноїдів під час важкої ядерної аварії – Three Mile Island». Лекція викликала велику зацікавленість у слухачів школи і дала старт для обговорення проблем поводження з радіоактивними відходами та їх властивостей.

Цей запис також доступний: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert