Новини 

Звернення президента Національної академії наук України до світової наукової спільноти та відповідних наукових фінансових фондів

     За час окупації російськими військами Чорнобильської зони відчуження було знищено унікальні лабораторії Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, що розташовані у місті Чорнобиль.

      Пошкоджено дах, вікна, двері та інше майно майже усіх лабораторних і офісних приміщень, а також гуртожитків для науковців. Лабораторні меблі, металеві сейфи зламано. Більшість унікального наукового лабораторного обладнання та вимірювальних приладів розграбовано або знищено. Вкрадено системні блоки, комп’ютерні сервери, оргтехніку, розбито або знищено вимірювальні пристрої. Пограбовано гаражі з автомобільною технікою, яка використовувалась для перевезення науковців на об’єкти досліджень по всій зоні відчуження, а також спеціалізоване обладнання, інструменти та автомобільне паливо.

     Інститут проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС) НАН України є єдиною у світі установою, що здійснює наукові дослідження стану паливовмісних матеріалів об’єкту «Укриття», забезпечує науково-технічний супровід робіт з приведення його в екологічно безпечний стан, зняття з експлуатації ядерних енергоблоків, що відпрацювали свій термін, а також поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами на майданчику Чорнобильської АЕС й зони відчуження.

     Виконання досліджень здійснювалось завдяки наявності в структурі інституту спеціалізованих лабораторій радіохімічної, спектрометричної,  матеріалознавчої, ядерної та радіаційної безпеки, а також радіоекологічної лабораторії. Наразі діяльність роботи цих лабораторії у Чорнобилі призупинено та потребує їхнього відновлення.

     Наукові співробітники ІПБ АЕС  НАН України докладають багато зусиль, щоб донести інформацію про руйнування й пограбування наукових лабораторій до своїх колег із закордонних наукових установ з проханням надати технічну і фінансову допомогу щодо їх відновлення. Державний бюджет України в цей непростий час спрямовано на вирішення питань оборони нашої держави, а після перемоги – на відновлення інфраструктури країни.

     Саме з цих міркувань науковцями Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України створено благодійну організацію «Благодійний фонд «Чорнобильський науковий фонд ядерної безпеки» – CHARITABLE ORGANIZATION «CHARITY FOUNDATION «CHORNOBYL NUCLEAR SAFETY SCIENCE FUND», який за допомогою наших небайдужих міжнародних партнерів та інших благодійників буде вирішувати питання відновлення лабораторій інституту.

     Від імені Президії Національної академії наук звертаюсь до світової наукової спільноти, керівників наукових організацій і відповідних наукових фінансових фондів із проханням надати фінансову і технічну допомогу для відновлення будівель, лабораторного, офісного та технічного обладнання Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України у Чорнобилі.

     Я вірю, що завдяки Вашій небайдужості та активній громадянський позиції, ми зможемо відновити наукові лабораторії Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, і українські науковці зможуть продовжити виконання важливих дослідницьких завдань й отримувати нові знання, які допоможуть перетворити об’єкт «Укриття» на екологічно безпечну систему.

         Президент Національної академії наук  України,

          академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ

 

     Реквізити для благодійних внесків на підтримку Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України (обидва у іноземній валюті)

Інформація про компанію

Назва компанії: БО «БФ «CHORNOBYL NUCLEAR SAFETY SCIENCE FUND»

Адреса: UA 03028 м. Київ, вул. Лисогірська ,12

Директор: Микола Талерко, номер мобільного: +38(096) 376 83 06,

email: ntalerko@gmail.com

IBAN: UA53 305299 00000 26004026714175 (USD)

Назва банку: АТ КБ «ПриватБанк» вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001, Україна

Призначення платежу (PoP): Благодійний внесок (CHC)

 

Company details

Company Name: CO «СF «CHORNOBYL NUCLEAR SAFETY SCIENCE FUND»

Company address: UA 03028  Kyiv, Lysohirska Str., 12

Director: Mykola Talerko, phone number: +38(096) 376 83 06,

email: ntalerko@gmail.com

IBAN Code: UA53 305299 00000 26004026714175 (USD)

Name of the bank: JSC CB «PRIVATBANK» 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

Purpose of Payment (PoP): Charitable Contributions (CHC)

Correspondent banks:

Account in the correspondent bank:001-1-000080

SWIFT Code of the correspondent bank: CHASUS33

Correspondent bank: JP Morgan Chase Bank, New York, USA

or

Account on the correspondent bank: 890-0085-754

SWIFT Code of the correspondent bank: IRVTUS 3N

Correspondent bank: The Bank of New York Mellon, New York, USA

 

IBAN Code: UA20  305299 00000 26004016709510 (EUR)

Name of the bank: JSC CB «PRIVATBANK» 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

Purpose of Payment (PoP): Charitable Contributions (CHC)

Correspondent banks:

Account in the correspondent bank: 400886700401

SWIFT Code of the correspondent bank: COBADEFF

Correspondent bank: Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany

or

Account on the correspondent bank: 6231605145

SWIFT Code of the correspondent bank: CHASDEFX

Correspondent bank: J.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM MAIN, GERMANY

Найменування отримувача: БО БФ ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ФОНД ЯДЕРНОІ БЕЗПЕКИ

Код отримувача: 44684536

Рахунок в форматі відповідно до стандарту IBAN: UA733052990000026001026708582

Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

 

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert