ХVІІ Міжнародний форум «Паливно енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє»
З 5 по 7 листопада 2019 р. у м. Києві у Міжнародному виставковому центрі проходив XVII Міжнародний форум «Паливно енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє». Головною метою Форуму було сприяння реалізації «Енергетичної стратегії України до 2035 року» для забезпечення надійного й ефективного функціонування енергосистеми країни, енергетичної незалежності та безпеки держави; демонстрація досягнень галузі, спрямованих на реформування та модернізацію енергетичної інфраструктури, її технологічний, організаційний, нормативно-правовий та науковий розвиток.
У рамках форуму 6 листопада пройшов День атомної енергетики «Атомна енергетика у період трансформації. Як зберегти наявний потенціал для впровадження технологій майбутнього». Цей захід відкрив президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, який у своєму виступі зазначив, що «…З одного боку держава сповна користується економічними та екологічними перевагами атомної енергетики. Нерідко латає діри і закриває свої ж прорахунки за рахунок ядерної галузі. З іншого – не бажає бачити, що за це потрібно платити». Він наголосив, що державні інституції ставлять перед атомною генерацією взаємовиключаючі завдання: «Держава вимагає від своєї ж державної атомної енергетики за мізерні кошти бути водночас і ефективною (тобто виробляти якомога більше дешевої електроенергії), і при цьому виконувати масштабні програми модернізації та підвищення безпеки, подовження строків служби енергоблоків. А ще нести тягар соціальних обов’язків, і накопичувати кошти для зняття з експлуатації, вилучаючи їх при цьому до державного бюджету, де вони безслідно розчиняються на чергове латання дір».
Юрій Недашковський запропонував учасникам заходу спробувати знайти відповідь на запитання: «Що треба зробити, щоб подолати цей згубний формат взаємовідносин, який взагалі важко назвати взаємодією».
Ймовірні варіанти вирішення проблем, окреслених президентом НАЕК «Енергоатом», намагалися знайти учасники форуму, який проходив у форматі круглого столу на трьох стратегічних панелях:
- Держава та атомна енергетики: вектори взаємодії для зростання економіки та високих соціальних стандартів;
- Атомна енергетика та бізнес. У пошуках точок росту;
- Атомна енергетики в умовах нового енергоринку.
У роботі форуму взяли участь представники Верховної Ради України, керівники підприємств ядерно-енергетичної галузі України, наукових інститутів, представники Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Держатомрегулювання України, ВАО АЕС (WANO), Всесвітньої ядерної асоціації (WNA), НАЕК «Енергоатом», закордонних компаній – партнерів Енергоатома та інші, всього більше 200 учасників.
Від Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України в роботі Дня атомної енергетики взяли участь директор інституту Анатолій Носовський, завідувач відділення атомної енергетики Володимир Борисенко, помічник директора Євгенія Кудін.
This post is also available in: English