Новини 

Спільні дослідження з моніторингу ізотопів ксенону в об’єкті «Укриття»

     15–18 листопада 2021 р. Інститут проблем безпеки АЕС приймав об’єднану делегацію вчених Шведського агентства оборонних досліджень (FOI) та Університету Упсала (Uppsala University). Метою візиту шведських вчених до Чорнобильської зони відчуження було ознайомлення з науковою інфраструктурою ІПБ АЕС, відвідування Чорнобильської АЕС та обговорення можливої співпраці.

     Основним завданням майбутніх досліджень є спільна розробка методології та технології моніторингу ізотопів ксенону в об’єкті Укриття, що може бути використане для додаткового підтвердження ефективності роботи системи ядерної безпеки комплексу НБК-ОУ. Йдеться про можливу конверсію технологій, що використовуються в рамках Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty (CTBT) для моніторингу паливовмісних матеріалів в об’єкті «Укриття».

    Проект ініційований FOI за підтримки Шведського агентства з радіаційного захисту (Swedish radiation safety authority) та буде реалізований спільно з ІПБ АЕС та ДСП ЧАЕС.

     16 листопада 2021 р. на ДСП ЧАЕС відбулася нарада, на якій керівництву ЧАЕС, спеціалістам з ядерної та радіаційної безпеки, інженерам, які здійснюють експлуатацію об’єкта «Укриття» та нового безпечного конфайнмента, були представлені основні завдання та методи досліджень щодо вимірювання ізотопів ксенону в об’єкті «Укриття».

     В рамках візиту на ЧАЕС шведські вчені ознайомилися безпосередньо з комплексом НБК-ОУ та системами моніторингу.

     Керівництво ІПБ АЕС висловлює подяку адміністрації ДСП ЧАЕС за підтримку наукового проекту й організацію спільної наради та відзначає високий рівень роботи персоналу Відділу міжнародного співробітництва та інформації під час організації технічного візиту на проммайданчик ЧАЕС.

Цей запис також доступний: Russian

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert