Новини 

Чергове засідання Національної комісії з радіаційного захисту населення України

     29 жовтня 2021 року відбулось спільне засідання Національної комісії з радіаційного захисту населення України (НКРЗУ) та міжфракційного депутатського об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України», на якому розглядалося питання «Про кількість та активність джерел іонізуючого випромінювання, що залишилися на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей».

     В роботі засідання взяв участь член НКРЗУ Анатолій Носовський, академік НАН України, директор Інституту проблем безпеки АЕС.

     На засіданні було представлено спільну доповідь Віктора Доліна, проф., д-ра геолог. наук, заступника директора з наукової роботи ДУ «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», та Євгенія Яковлєва, д-ра техн. наук, ст. наук. співроб., головного наукового співробітника Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору, на тему «Радіаційні ризики на непідконтрольних територіях Сходу України».

Доповідачами було запропоновано низку рекомендацій, серед яких:

  • звернутися до МАГАТЕ з ініціативою щодо створення під егідою ООН міждержавної комісії з проблем нерозповсюдження ядерних матеріалів, запобігання ядерного тероризму та надзвичайних ситуацій радіоекологічного походження на непідконтрольних Україні територіях;
  • звернутися до керівництва тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Сході України щодо надання інформації про наявність та стан джерел іонізуючого випромінювання на непідконтрольній території;
  • у зв’язку із загрозою притоку радіоактивно забруднених вод з боку лінії розмежування на підконтрольну територію, удосконалити систему радіаційного моніторингу та прийняття оперативних управлінських рішень.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert