Новини 

35 років об’єкту «Укриття»

    Спорудження захисної оболонки над зруйнованим внаслідок аварії 1986 року ядерним реактором № 4 Чорнобильської АЕС стало ключовою подією в історії ліквідації наслідків ядерних аварій. 1986 року десятки тисяч інженерів, будівельників, вчених та військових працювали у надважких радіаційних умовах поруч із розвалом реактора, намагаючись усунути існуючу загрозу. Долаючи неймовірні складнощі ліквідаторам вдалося вкласти сотні тисяч кубометрів бетону та десятки тисяч тон металу в зруйновані конструкції енергоблока та на їхніх залишках зібрати об’єкт «Укриття».

      Пам’ятаючи цей видатний вчинок, 30 листопада 2021 року, Чорнобильська АЕС зібрала атомників, ліквідаторів та вчених за круглим столом. Відкрили засідання круглого столу т. в. о. генерального директора ДСП ЧАЕС В. О. Сейда і міський голова Славутича Ю. К. Фомичев.

   

     Впродовж зустрічі була представлена інформація про сучасний стан об’єкта «Укриття», згадувалась історія його спорудження та учасники тих робіт.

     Окремим, гострим питанням дискусії в колі фахівці стало питання майбутньої діяльності з перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Було наголошено, що спорудження Нового безпечного конфайнмента це всього лише проміжна подія на шляху до реальної ліквідації наслідків ядерної аварії. Важливими роботами у процесі перетворення об’єкта «Укриття» мають стати питання характеризації та вилучення паливовмісних матеріалів. Необхідно вже зараз, поки зберігається накопичений досвід і знання вчених та експлуатаційного персоналу, розробляти плани для подальших дій. Ці та інші питання були висвітлені в таких доповідях учасників круглого столу:

  • «Державна політика щодо перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» – Максим Шевчук, заступник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження;
  • «5 років експлуатації НБК – досвід та проблеми» – Сергій Кондратенко, заступник директора технічного ДСП ЧАЕС (з інфраструктури);
  • «Роль науки в подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. До 35-ої річниці створення об’єкта “Укриття» – Анатолій Носовський, директор ІПБ АЕС;
  • «Рахунок міжнародного співробітництва для Чорнобиля»– Валерій Кулішенко, представництво ЄБРР в Україні;
  • «Демонтаж ферми як пілотний проект демонтажу нестабільних конструкцій»– Тетяна Байбузенко, заступник головного інженера Київського інституту «Енергопроект».

      За результатами дискусій круглого столу було підготовлено Звернення учасників круглого столу «35-а річниця спорудження об’єкта ”Укриття”» до керівництва держави та міжнародної спільноти з пропозиціями щодо подальшої діяльності з перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Документ направлено Уряду України та до відповідних державних установ.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert