Новини 

Інформаційне повідомлення

1-го червня 2016 р в ІПБ АЕС пройшов науковий семінар «Аналіз та прогноз ядерної безпеки ПВМ в об’єкті« Укриття ».

У семінарі взяли участь: Носовський А.В., Щербін.В.М., Краснов В.О., Павлович В.М., Бабенко.В.А., Борисенко В.І., Висоцький Е.Д., Годун Р.Л., Горанчук В.В., Левушевський В.А., Литвинов Р.А., Михайлов А.В., Сидорук Н.М.

Були представлені повідомлення:

Краснов В.О. «Розташування і склад основних паливовмісних матеріалів (ПВМ) в об’єкті« Укриття ».

Висоцький Е.Д. «Можливі сценарії зміни критичності ПВМ».

Павлович В.М. «Модель зміни критичності ПВМ з урахуванням швидкості та обсягу надходження води».

Борисенко В.І. «Про необхідність додаткового контролю ядерної безпеки ПВМ «альтернативними »методами».

Інформаційне повідомлення

В обговоренні представлених повідомлень було наголошено на необхідності забезпечення контролю за нейтронними потоками поблизу місць основного скупчення ПВМ. Розглянуто різні сценарії зміни стану ПВМ, в тому числі і їх «температурно-вологісного» стану, які істотно впливають на розмножувальні властивості ПВМ. Зважаючи на відсутність достовірної інформації про матеріальний склад деяких місць скупчення ПВМ обґрунтування ядерної безпеки цих скупчень ПВМ вимагає додаткового вивчення. Тому семінар рекомендує експлуатуючій організації забезпечити безперервний моніторинг місць скупчення ПВМ, провести додаткові дослідження, в тому числі в разі потреби реалізації системи “активного” переводу в контрольоване підкритичне становище місць скупчення ПВМ. Вирішення зазначених завдань дозволить підтвердити і забезпечити ядерну безпеку місць скупчення ПВМ.

Для забезпечення контролю за інтенсивністю вимушеного поділу та ступеню підкритичності ПВМ запропоновано розглянути можливість застосування «альтернативних» методів контролю за активністю повітряного та водного середовищ поблизу місць скупчення ПВМ. Реалізація запропонованих методів моніторингу по реперним радіонуклідам, що характеризують інтенсивність реакції вимушеного поділу, дозволить забезпечити надійність моніторингу при зміні стану ПВМ, після насування НБК у проектне положення.

Схожі повідомлення

Залиште коментар

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert