Міжнародна конференція «Атомна енергетика: 30 років після Чорнобиля»
20 квітня 2016 року Національна атомна енергетична компанія «Енергоатом» за організаційної підтримки Асоціації «Український ядерний форум» провела міжнародну конференцію «Атомна енергетика: 30 років після Чорнобиля» У конференції взяли участь представники компаній та підприємств ядерної галузі, наукових і громадських організацій.
У своєму виступі президент “Енергоатому” Юрій Недашковський зазначив, що основними чинниками аварії на Чорнобильській станції були недоліки в конструкції реактора РБМК, низька якість регламенту експлуатації в частині забезпечення безпеки, неефективність регулювання і нагляду за безпекою ядерної енергетики та помилки персоналу. Після аварії на ЧАЕС змінився сам підхід до безпеки АЕС. Підкреслив, що діюча в Україні Комплексна зведена програма підвищення безпеки АЕС містить всі заходи, необхідні для запобігання аварій.
Голова Держатомрегулювання України Сергій Божко в своїй презентації нагадав, що 26 березня 2015 року Україна першою з країн, що не є членами ЄС, стала повноправним членом організації WENRA (Західноєвропейська Асоціація Ядерних регуляторів).
Директор ІПБ АЕС НАН України Анатолій Носовський, розповідаючи про будівництво об’єкта «Укриття» над зруйнованим енергоблоком №4 ЧАЕС зазначив: «Сьогодні, через тридцять років після аварії, необхідно згадати керівників, рядових будівельників, військовослужбовців, науковців та інших фахівців, які без пишномовних слів про героїзм, без пред’явлення суспільству вимог щодо соціального захисту, виконали свій громадянський та професійний обов’язок і побудували об’єкт «Укриття» в дуже складних радіаційних умовах». Також дав високу оцінку організації робіт по зведенню об’єкта «Укриття», які проходили в 1986 році.
Учасники конференції у своїх виступах неодноразово наголошували, що одним з найважливіших уроків Чорнобиля є необхідність побудови постійного діалогу між атомниками та громадськістю. Відсутність оперативної та достовірної інформації про загрози, які виникли після аварії на ЧАЕС, призвела до втрати довіри до атомної енергетики з боку громадськості.
Від ІПБ АЕС участь у конференції взяли завідувач відділення атомної енергетики Володимир Борисенко, головний науковий співробітник Борис Прістер, провідний інженер Ніна Васько, інженер 1-ї категорії Юлія Максименко.