Новини 

Навчання в інституті Йозефа Стефана

    З 16 лютого по 16 травня 2019 р. в Інституті Йозефа Стефана (Jožef Stefan Institute), м. Любляна, Словенія, проходив навчальний курс для молодих вчених та аспірантів за підтримки програми STEP (Sandwich Training Educational Program). Ця програма організована Міжнародним агентством з ядерної енергетики (МАГАТЕ) та Міжнародним центром теоретичної фізики (МЦТФ) і надає унікальні можливості для молодих вчених працювати над своєю дослідницькою роботою в МЦТФ, МАГАТЕ або в інших науково-дослідних інститутах світового рівня. Програма передбачає відвідування навчальних курсів протягом трьох місяців кожного року протягом трьох років поспіль.


   Від Інституту проблем безпеки АЕС у навчанні брав участь молодший науковий співробітник відділу зняття з експлуатації АЕС Сергій Купріянчук. Його наукова робота полягає в розробці ефективної моделі захисного контейнера для паливовмісних матеріалів (ПВМ), які утворилися внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Протягом навчання було виконано перший етап наукової роботи – визначено основні критерії безпеки при зберіганні ПВМ у контейнері, визначено ізотопний склад відпрацьованого ядерного палива РБМК-1000, його активність та енергетичний спектр.

    Отримані дані використовувались для розрахунку потужності дози на поверхні контейнеру в рамках простої моделі контейнеру з ПВМ. Отримані результати першого етапу будуть представлені на 28-й міжнародній конференції з ядерної енергетики для нової Європи в м. Порторож, Словенія. В результаті проведених досліджень було підготовлено звіт, який було схвалено експертами МАГАТЕ.

Цей запис також доступний: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert