Новини 

Перемога науковців Інституту проблем безпеки АЕС

    4–7 червня 2019 р. у м. Пітешті, Румунія, відбулися міжнародні конференції: FISA 2019 за напрямом безпека ядерних установок та EURADWASTE’19 за напрямом поводження з радіоактивними відходами. Заходи було організовано Європейською комісією спільно з Міністерством досліджень та інновацій Румунії та Інститутом ядерних досліджень (RATEN ICN) під егідою Румунського головування в Раді Європейського Союзу у 2019 р. та проведено за підтримки Європейського ядерного товариства (European Nuclear Society, ENS), Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) та Європейської мережі ядерної освіти (European Nuclear Education Network, ENEN).

  Протягом конференцій доповідачі та учасники презентацій постерів представили інформацію про основні досягнення в близько 90 проектах, виконаних у межах Рамкових програм дослідження та навчання «Горизонт 2020» Європейської спільноти з атомної енергії (Євратом). Було проведено дискусії щодо проблем, ключових завдань та перспектив науково-дослідницьких робіт, які стосуються політики в галузі досліджень та інновацій на національному, європейському та міжнародному рівнях. Також Європейською комісією було подано на розгляд останню пропозицію нової Рамкової програми досліджень та інновацій на період 2021–2027 рр., програм «Горизонт Європа» і «Дослідження та навчання Євратома».

     За програмою технічних візитів учасники відвідали дослідницький реактор TRIGA та гарячі камери Інституту ядерних досліджень, а також Завод з виробництва ядерного палива в м. Міовені.

    У рамках конференції EURADWASTE’19 у презентації постера співробітники Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України Павло Куцин та Ірина Куцина представили проект «Новий композитний матеріал на основі важкого бетону, армованого базальтово-борною фіброю для поводження з радіоактивними відходами», підготовлений авторським колективом у складі: Ірини Романенко, Марини Голюк, Генадія Одінокіна, Анатолія Носовського, Володимира Гуліка, Віталія Пащука, Мадіс Кііск, Алекса Біланда та Юрія Чувашова, що виконується спільно з Університетом м. Тарту (Естонія), US Basalt Corp. (США) та Інститутом проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України. В рамках конкурсу постерів цей проект переміг за напрямом науково-дослідницьких робіт за тематикою досліджень Євратома. Представники провідних міжнародних організацій з Європи та інших країн-учасників конференції виявили інтерес до проекту і високо оцінили оригінальність, потенціал та науковий рівень проведеного дослідження.

 

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert