Науковці ІПБ АЕС НАН України взяли участь у роботі щорічної конференції Інституту ядерних досліджень НАН України
25–29 травня 2026 року в Інституті ядерних досліджень НАН України відбулася щорічна наукова конференція, метою якої є представлення і широке обговорення фахівцями результатів виконання науково-дослідних, науково-технічних, науково-методичних робіт за напрямами: «Ядерна енергетика», «Радіаційна фізика та реакторне матеріалознавство», «Фізика плазми та керований термоядерний синтез», «Ядерна, радіаційна та техногенно-екологічна безпека».


За результатами доповідей буде опубліковано збірник тез конференції.
Від Інституту проблем безпеки АЕС НАН України в роботі конференції взяли участь і зробили наукові доповіді:
- Борисенко В. І. — «Світові тенденції в ядерній енергетиці»;
- Одінцов О. І. — «Рідкі радіоактивні відходи в об’єкті Укриття в умовах експлуатації нового безпечного конфайнменту»;
- Шараєвський Г. І. — «Адаптивний нейромережевий комплекс для автоматичної діагностики теплогідравлічних процесів у ядерних реакторах»;
- Ладан С. П. — «Оперативне визначення потужності залишкового енерговиділення опроміненого ядерного палива спрощеними методами: переваги і обмеження»;
- Тегкаєв Є. Т., Сімейко К. В. — «Науково-технологічні підходи щодо зняття з експлуатації ядерних реакторів з графітовим сповільнювачем. Стан вивченості та світовий досвід у вирішенні даної проблематики»;
- СкобликО. М., Сімейко К. В. «TiO2 як функціональний модифікатор цементної матриці іммобілізації опроміненого графіту: радіаційний захист і стійкість».
