Новини 

Візит американського наукового журналіста Річарда Стоуна до Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України

     З 1 по 10 жовтня 2022 року американський журналіст доктор Річард Стоун, який працює для багатьох наукових видань, таких як Science, National Geographic, Discover та ін., відвідав Україну з метою ознайомлення з роботою науковців та наукових установ під час війни, а також з планами відбудови наукових установ після її завершення.

     Під час візиту Річард Стоун відвідав декілька наукових інститутів Національної академії наук України, а саме: Інститут ядерних досліджень, Інститут надтвердих матеріалів, Харківський фізико-технічний інститут, Інститут монокристалів та Інститут проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС).

     Президент НАН України академік Анатолій Загородній провів зустріч з доктором Річардом Стоуном, під час якої розповів про поточний стан науки в Україні, пошкоджені наукові установи та складнощі в роботі науковців під час війни.

     Від ІПБ АЕС американського журналіста супроводжували Сергій Купріянчук і Марина Бережок. У рамках візиту було організовано зустріч із в. о. генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Валерієм Сейдою та мером м. Славутича Юрієм Фомічевим. Обговорювалися питання забезпечення безпечної роботи Чорнобильської АЕС під час окупації та плани розвитку науки в м. Славутичі після закінчення війни.

     Під час візиту до Славутича доктор Стоун поспілкувався з науковими співробітниками ІПБ АЕС, які після пошкодження наукової лабораторії в м. Чорнобилі, за сприяння місцевої влади облаштували тимчасові робочі місця у місті Славутичі. У ході цієї зустрічі обговорювалися питання наукового супроводу робіт зі зняття з експлуатації ядерних енергоблоків Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

     09 жовтня доктор Річард Стоун зустрівся з керівництвом ІПБ АЕС у київському офісі інституту. Директор інституту академік Анатолій Носовський розповів про історію створення та розвитку наукової установи, напрями наукової діяльності та найважливіші отримані результати, а також про руйнування й пошкодження наукових лабораторій інституту під час російської окупації міста Чорнобиля та зони відчуження. Завідувач відділення атомної енергетики, доктор Володимир Борисенко, представив доповідь про сучасний стан атомної енергетики України та ризики радіаційних аварій під час захоплення російськими військовими Запорізької АЕС та обстрілів майданчиків ядерних об’єктів. Завідувач відділу радіаційної екології доктор Микола Талерко представив розроблені розрахункові моделі та результати оцінки радіоактивного забруднення повітря під час лісових пожеж у Чорнобильській зоні відчуження в період окупації її російськими військовими.

     Наступного дня академік Анатолій Носовський спільно з доктором Річардом Стоуном відвідали майданчик Чорнобильської АЕС, ознайомились з її діяльністю щодо зняття з експлуатації, а також відвідали підарковий простір нового безпечного конфайнмента об’єкта «Укриття». Наприкінці візиту до Чорнобильської зони відчуження Річард Стоун відвідав наукові приміщення ІПБ АЕС у Чорнобилі та побачив усю ту шкоду, якої завдали російські окупанти науковій установі.

Цей запис також доступний: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert