5-та Міжнародна науково-практична конференція
У період з 5 по 9 вересня 2016 р в м.Одеса пройшла 5-та Міжнародна науково-практична конференція «Безпека та ефективність атомної енергетики».
Організатори конференції:
Державне підприємство «НАЕК «Енергоатом»
Національна академія наук України
Одеський національний політехнічний університет
Українське ядерне товариство.
На конференції розглянуто питання підвищення безпеки, надійності і ефективності експлуатації АЕС, впровадження сучасних систем діагностики, управління ресурсом, поводження з ВЯП і РАВ. У роботі конференції взяли участь понад 100 провідних фахівців з 50 організацій України, Німеччини та Китаю, а також представник ВАО АЕС.
Від України в роботі конференції взяли участь керівники та фахівці НАЕК «Енергоатом», Державної інспекції ядерного регулювання України, НТЦ НАЕК «Енергоатом», ЮУАЕС, РАЕС, ХАЕС, ЧАЕС, Харківського фізико-технічного інституту НАН України, Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України , Інституту ядерних досліджень НАН України, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, Державного науково-інженерного центру систем контролю та реагування, Інституту підтримки експлуатації АЕС, представники проектних і науково-дослідних організацій України представники професорсько-педагогічного та студентського складу Одеського національного політехнічного університету.
Конференцію урочисто відкрив Генеральний інспектор-директор з безпеки ДП НАЕК «Енергоатом» Білей Данко Васильович. З вітальними промовами до учасників конференції звернулися: ректор Одеського Національного політехнічного університету проф. Оборський Геннадій Олександрович, директор Інституту твердого тілу, матеріалознавства і технологій Національного наукового центру «Харьківський фізико-технічний інститут», чл.-кор. НАН України, проф. Воєводін Віктор Миколайович, директор Інституту проблем безпеки атомних електричних станцій, чл.-кор. НАН України, проф. Носовський Анатолій Володимирович.
В ході конференції були проведені:
Пленарне засідання «Стратегія розвитку атомно-енергетичного комплексу України у розрізі світових тенденцій», а також засідання секцій:
Секція 1 «Підвищення ядерної безпеки, надійності та ефективності експлуатації ЯЕУ»
Секція 2 «Управління ресурсом»
Секція 3 «Реакторні технології та перспективи використання нових типів реакторів»
Секція 4 «Поводження з ВЯП та РАВ.
Від ІПБ АЕС у роботі конференції взяли участь директор Носовський А.В., і завідувач відділенням атомної енергетики Борисенко В.І.
ІПБ АЕС представив на конференції доповіді:
Визначення параметрів безпеки ВВЕР в системі внутрішньо-реакторної шумової діагностики.
Врахування вигоряння ДПЗ в задачі відновлення енергопостачання по активній зоні ВВЕР-1000.
Реалізація нормативних та проектних вимог з контролю нейтронно-фізичних параметрів безпеки в АКНП ВВЕР-1000.
Аналіз ядерної безпеки систем зберігання ВТВЗ ВВЕР в ЦСВЯП.
В цілому 5-та Міжнародна науково-практична конференція «Безпека та ефективність атомної енергетики» пройшла успішно та її цілі були досягнуті.