Новини 

Візит до Університету Брістоля

     З 24 по 28 січня 2022 року відбувся візит науковців Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України до Університету Брістоля (Велика Британія). До складу української делегації окрім співробітників ІПБ АЕС входили фахівці ДСП ЧАЕС та Державного агентства України з управління зоною відчуження.

     Мета візиту полягала в розгляді результатів досліджень, які проводились науковцями ІПБ АЕС, персоналом Чорнобильської АЕС та Університету Брістоля в попередні роки на майданчику Чорнобильської АЕС. Було розглянуто ефективність застосування дозиметричного та робото-технічного обладнання в умовах об’єкта «Укриття» для оперативної оцінки характеристик радіаційних умов.

       Українськими фахівцями було проведено низку презентацій, що стосувались наукової та виробничої проблематики, яка зараз є актуальною для подальшої трансформації об’єкта «Укриття».

      З фахівцями Селлафілда та Магнокса обговорювались питання виведення з експлуатації АЕС, зокрема проблеми поводження з опроміненим графітом. Було зазначено, що Україна та Велика Британія мають багато спільних викликів, що стосуються ядерної спадщини, а можлива кооперація в цих напрямках може бути корисна обом країнами.

      За участю представника Посольства Великої Британії в Україні обговорювались проблеми сучасного розвитку енергетики, де частина уваги приділялась питанням розвитку малих модульних ядерних енергоустановок та водневої енергетики. Саме розвиток систем такого типу може надати поштовх для розвитку майданчиків АЕС, що виводяться з експлуатації.

     Для ознайомлення з науковим потенціалом у галузі робототехніки та розвитку ядерних технологій делегація відвідала низку провідних наукових центрів Великою Британії. Учасників делегації ознайомили з інфраструктурою таких науково-дослідних центрів як South West Nuclear Hub (https://southwestnuclearhub.ac.uk) та Interface Analysis Centre (IAC) (https://www.bristol.ac.uk/physics/research/materials/iac), а також National Nuclear User Facility (NNUF) (https://www.nnuf.ac.uk).

Робототехніка, що використовується для розробки технологій оперативного картографування радіаційних умов на радіоактивно забруднених ділянках, а також маніпулятор для дезактивації обладнання та контейнерів для РАВ

 

Ознайомлення з перспективними розробками роботів-маніпуляторів для виконання радіаційно небезпечних робіт

Том Скот та Максим Савельєв при ознайомлені із застосуванням робототехнічних засобів для високоточної інспекції та лазерної дезактивації контейнера для РАВ

 

     У Facility for Hot Robotics (NNUF-HR) члени делегації були ознайомлені з останніми розробками стосовно застосування робототехніки в галузі характеризації радіоактивних матеріалів. Були продемонстровані технології із застосуванням роботів для сортування матеріалів за їх фізико-хімічними характеристиками.

     Від ІПБ АЕС у складі делегації брали участь Сергій Паскевич та Максим Савельєв, які провели презентації щодо діяльності ІПБ АЕС на майданчику ЧАЕС та запропонували можливі напрями для спільних наукових досліджень.

Паскевич С. А. доповідає про досвід робіт ІПБ АЕС на майданчику ЧАЕС та об’єкті «Укриття»

Інтерв’ю телеканалу ВВС про цілі візиту науковців ІПБ АЕС до Великої Британії

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert