Страшне, прекрасне та потворне в Чорнобилі: від катастрофи до лабораторії
Науково-популярне видавництво «Віхола» до тридцять сьомих роковин Чорнобильської аварії випустило книжку «Страшне, прекрасне та потворне в Чорнобилі: від катастрофи до лабораторії» Олени Паренюк канд. біол. наук, старшої наукової співробітниці Інституту проблем безпеки АЕС у співавторстві з Катериною Шавановою канд. біол. наук, керівницею проєктів з досліджень та розвитку напряму рослинництва в агрохолдингу “Kernel”.
Ця книжка розповідає про основи радіаційної науки та людей, які розбудовують її в Україні. Крім цього, про подальше переосмислення радіаційної та ядерної безпеки у світі після завершення війни, а особливо правових механізмів у попередженні ядерного тероризму внаслідок прецедентів окупації росією Чорнобильської та Запорізькогї АЕС.
Видання цієї книги стало можливим за підтримки Українського науково-технологічного центру в рамках проєкту Countering Nuclear Disinformation Fellowship Program (Стипендіальна програма протидії ядерній дезінформації). Діяльність організації покликана просувати ідеї нерозповсюдження ХБРЯ-тероризму (хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні ризики) шляхом утворення та підтримки сталих науково-технічних партнерств. Інститут проблем безпеки АЕС НАН України став одним із таких експертних партнерів у питанні просвітництва в ядерній та радіаційній галузі.
Автори висловлюють щиру подяку професору і академіку Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) Ігорю Гудкову, директору Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології НУБіП Валерію Кашпарову, голові наукового відділу Чорнобильського біосферного заповідника Денису Вишневському, колективу Інституту проблем безпеки АЕС НАН України та заступнику директора ІПБ АЕС Сергію Паскевичу особисто за наставництво та натхнення.
This post is also available in: English