Участь співробітниць Інституту у зйомках документальних фільмів про діяльність науковиць під час війни
Другого лютого організація INSCIENCE, яка займається популяризацією науки, в рамках проєкту-перезапуску Науковиці 2.0 презентувала документальні стрічки про радіобіологиню Олену Паренюк, старшу дослідницю Інституту проблем безпеки АЕС НАН України та біологиню Катерину Шаванову, керівницю проєктів з досліджень та розвитку напрямку рослинництва в найбільшому агрохолдингу України “Kernel”. Проєкт проводиться в рамках програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується спільно структурою ООН Жінки та ЮНФПА.
У проєкті Науковиці 2.0 розповідають історії про українських жінок у науці під час повномасштабної російсько-української війни. Це 12 історій та два документальних відео про те, як героїні проєкту, попри війну, продовжують займатися своєю роботою – осягати цю науку та допомагати іншим дівчатам повірити в себе.
Олена Паренюк розповідає про те, як прийшла до кар’єри радіобіологині, науковий потенціал досліджень в Чорнобильській і Фукусімській зоні відчуження та свою роботу в Інституті проблем безпеки АЕС НАН України. Крім наукової роботи, Олена веде активну роботу в галузі популяризації ядерної та радіаційної безпеки, яка актуалізувалася внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну та нинішню окупацію Запорізької АЕС.
В іншому документальному відео Катерина Шаванова розповідає про свій шлях роботи на стику науки та бізнесу. Катерина працює заради розбудови сільського господарства в Україні, застосовуючи наукові підходи підвищення врожайності основних культур і водночас раціонального використання ресурсів для цього. Зокрема через повномасштабне вторгнення відтепер її завдання – шукати шляхи для відновлення українських ґрунтів після бойових дій.
24 лютого, в роковини повномасштабної війни, фільми презентували місцевим жителям Цуруга, Японія. Після перегляду місцеві мешканці задавали запитання щодо майбутнього атомної енергетики в Україні та окупацію російськими військами Запорізької АЕС.
Висловлюємо вдячність організації INSCIENCE за можливість брати участь у проєкті про науковиць, які надихають.
This post is also available in: English