Новини 

Дні науки у Запоріжжі

     20-21 травня 2023 р. у Запоріжжі пройшла акція Дні науки за підтримки Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, University of Fukui (Японія), Стипендіальної програми фонду Віктора Пінчука ЗАВТРА.UA, ГО «Наукова унія», порталу «Моя наука» та Запорізького обласного центру молоді.

     Місія Днів науки полягає в боротьбі з упередженнями в науці та медицині, у поліпшенні образу науковця та науковиці, заохоченні та натхненні дітей та молоді до наукової діяльності. Особливо зараз важливо піднімати дискусію про роль громадянської науки в Україні на тлі повномасштабного вторгнення росії – як суспільство впливає на розвиток науки і як наука впливає на розвиток суспільства.

     Було проведено 12 лекцій від Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, Запорізького національного університету та Запорізького державного медико-фармацевтичного університету. Тематика лекцій була націлена на те, як використовувати наукове мислення у повсякденному житті; як стрес впливає на мозок з  погляду нейробіології; про минуле та майбутнє досліджень у Чорнобилі; чому нас навчили епідемії; як музеї допомагають зберегти історію; як підтримувати один одного під час війни; як перевіряти інформацію у відкритих джерелах. За цікаві запитання від учасників були розіграні книжки від видавництва науково-популярної літератури Віхола. Усі лекції будуть опубліковані у відкритому доступі.

     За два дні науковці провели 9 локацій. Діти та молодь дізнавалися, що таке STEM навчання на локації від Центру науково-технічної творчості молоді «Політ»; знайомилися зі шкільним соціальним підприємництвом від Наукового ліцею Хортицької національної академії; брали участь у хімічних експериментах на біологічній локації від Запорізького національного університету; змогли поринути в науку геологію від Запорізького обласного центру туризму й краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

     Встигли провести 7 воркшопів з мікробіології для дітей та дорослих, де вони дізналися які бактерії живуть у нас на руках або на телефонах та грошах. На воркшопі з молекулярної біології від DIY-лабораторії YaneLab малювали бактеріями на чашках Петрі та редагували геном кишкової палички. Вчилися датувати археологічні знахідки, знайдені на мультикомплексному могильнику Запорізької області Мамай-Горі, що розташована на лівому березі Каховського водосховища. Майстер клас з надання першої домедичної допомоги при кровотечах провели фахівці Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, і кожен бажаючий зміг провести тампонування ран на тренажері. На воркшопі з робототехніки діти зробили власного робота, який працює на сонячній батареї, а на майстер класі з фармакогнозії від Запорізького державного медико-фармацевтичного університету всі бажаючі навчилися робити ефірне масло з лікарських рослин.

     Мета проведення Днів науки – це формування спільноти популяризаторів науки в Запоріжжі. Під час повномасштабної війни у прифронтовому місті змогли доторкнутися до науки понад 400 людей. Дякуємо за сприяння проведенню цієї події нашим японським колегам та Інституту проблем безпеки АЕС НАН України.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert