Новини 

Візит президента НАН України академіка Анатолія Загороднього до Інституту проблем безпеки АЕС у місті Чорнобилі

     24 травня 2023 року Президент НАН України академік Анатолій Загородній та віцепрезидент НАН України академік Вячеслав Богданов відвідали Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України (ІПБ АЕС) у місті Чорнобилі та Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» (ЧАЕС). Високих гостей супроводжували директор ІПБ АЕС академік Анатолій Носовський та заступник директора з загальних питань Євгенія Кудін.

     Керівники НАН України ознайомились з роботою ІПБ АЕС, оглянули адміністративні та лабораторні приміщення Інституту, наочно побачили наслідки російської агресії під час окупації Чорнобильської зони відчуження.

     Президент НАН України академік Анатолій Загородній привітав співробітників ІПБ АЕС, підкреслив важливість і актуальність виконуваних ними завдань, оскільки вони пов’язані насамперед з перетворенням об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, науково-технічним супроводом на етапах будівництва та введення в експлуатацію сховищ відпрацьованого ядерного палива, безпекою та ефективністю експлуатації АЕС, а також розробкою сучасних систем діагностики важливих параметрів енергоблоків АЕС під час експлуатації у понадпроєктні терміни. Вирішення таких завдань дозволяє підвищити рівень енергетичної незалежності держави за рахунок розвитку ядерної енергетики, а також забезпечити ефективну та надійну експлуатацію об’єктів, які використовують ядерні технології.

     Завідувач відділення ядерної та радіаційної безпеки Віктор Краснов ознайомив високих гостей з результатами науково-технічного супроводу робіт щодо зняття з експлуатації енергоблоків ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Відвідувачі заслухали інформацію про науково-технічний супровід робіт у процесі будівництва Нового безпечного конфайнмента об’єкта «Укриття» (НБК), під час якого виконано комплекс досліджень з наукового обґрунтування ядерної та радіаційної безпеки, що дозволило Чорнобильській АЕС ввести в промислову експлуатацію НБК, а також забезпечити достатній рівень екологічної безпеки та підготовку до робіт з перетворення об’єкта «Укриття» на екологічну безпечну систему.

     Тимчасово виконуючий обов’язки заступника директора з наукової роботи Валерій Деренговський ознайомив відвідувачів з результатами науково-технічного супроводу робіт на етапах будівництва та введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) водо-водяних енергетичних реакторів, виконуваний фахівцями Інституту для ДП НАЕК «Енергоатом», впровадження яких дозволяє посилити енергетичну незалежність України за рахунок відмови від послуг Російської Федерації зі зберігання відпрацьованого ядерного палива. Відзначено розробку рецептури спеціального радіаційно-захисного бетону для виготовлення контейнерів HI-STORM ЦСВЯП з використанням вітчизняних матеріалів, розробку технологічного регламенту на виробництво бетону та заповнення обичайок контейнерів HI-STORM, програми приймальних випробувань бетону цих контейнерів, а також Регламенту радіаційного контролю на етапі введення в експлуатацію ЦСВЯП.

     В адміністративно-промисловому комплексі ЧАЕС відбулася зустріч з головою Державного агентства України з управління зоною відчуження Євгеном Крамаренком, т. в. о. генерального директора ЧАЕС Валерієм Сейдою та мером міста Славутича Юрієм Фомичевим. Гості відвідали блочні щити управління 3-го й 4-го енергоблоків ЧАЕС, центральний зал 3-го блока станції, а також підарочний простір НБК.

     Наприкінці візиту відбувся переїзд до міста Прип’ять, в якому до аварії проживали працівники Чорнобильської АЕС і яке після аварії було повністю евакуйоване.

 

     Президент НАН України академік Анатолій Загородній високо оцінив результати роботи співробітників і наукову діяльність Інституту в цілому, відзначив важливе значення установи у вирішенні актуальних і стратегічно важливих у воєнний та повоєнний періоди науково-технічних завдань ядерної енергетики, а також наголосив, що «…за умов повоєнного відновлення України ядерна енергетика може бути надійним фундаментом енергетичної незалежності». Крім того, висловився, що «…глибоко вражений тим надскладним об’ємом робіт науковців, проєктантів, інженерів, будівельників і міжнародного співтовариства, який було реалізовано для спорудження унікальної технологічної конструкції – Новий безпечний конфайнмент».

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert