Новини 

До 32-ї річниці аварії на ЧАЕС науковці зібрались на конференції в місті Славутичі

     25–27 квітня 2018 р. у м. Славутичі відбулась 3-тя Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO-18. Українські та міжнародні науковці, експерти та урядовці зібрались для обговорення нагальних проблем, що наразі потребують вирішення на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС та в чорнобильській зоні відчуження.

     Конференцію відкрив своїм виступом міський голова м. Славутича Юрій Фомічев. Після чого розпочалася дискусія, де основними спікерами були: Юрій Фомічев (міський голова), Олег Насвіт (ДАЗВ), Сергій Кондратенко (ДСП ЧАЕС), Сергій Паскевич (ІПБ АЕС НАН України), Володимир Удовиченко (Офіс реформ Київської області), Норберт Молітор (Plejades, Німеччина), Володимир Каразін (Таврійський національний університет). У дискусії обговорювалися найактуальніші питання, пов’язані з перетворенням об’єкта «Укриття на екологічно безпечну систему, зняттям з експлуатації АЕС та створенням заповідника в зоні відчуження.

     Співробітники Інституту проблем безпеки АЕС НАН України взяли активну участь у роботі конференції та представили результати наукових робіт Інституту на пленарному засіданні та на двох секційних засіданнях. Всього співробітниками ІПБ АЕС було зроблено 11 доповідей. На секції «Досвід ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС, реалізація проекту перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» було представлено доповіді, що стосуються діяльності, яка має здійснюватись після введення в експлуатацію Нового безпечного конфайнменту. Завідувач відділення проектування об’єктів з радіаційно-ядерними технологіями В. Рудько доповів про концептуальні рішення щодо демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта Укриття, а доповідь завідувача відділу зняття з експлуатації АЕС С. Паскевича була присвячена аналізу варіантів перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, включаючи аналіз сценаріїв вилучення паливовмісних матеріалів. Також на цій секції виступили з доповідями Р. Годун, Є. Висотський, О. Калиновський, М. Панасюк, І. Жиганюк, С. Габєлков.

     На засіданні секції «Зняття з експлуатації атомних електростанцій, поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом» з доповідями виступили О. Стоянов, С. Купріянчук та М. Пашинов. В роботі секції взяли участь завідувач відділу радіаційного матеріалознавства і радіаційного приладобудування С. Габєлков та с.н.с. І. Жиганюк. Д. фіз.- мат. н. Габєлков у своїй доповіді сфокусував увагу на останніх даних, отриманих методом рентгенівської дифракції, про типи і склад кристалічних фаз в паливовмістних матеріалах НБК-ОУ. В цій доповіді показано, що кристали оксиду урану стиснуті скломатрицею. У склофазі, відповідно, присутні розтягуючі механічні напруги. Вони впливають на формування тріщин в лавоподібних паливовмістних матеріалах. Робота секцій пройшла в плідних дискусіях.

     За результатами роботи конференції було підготовлено рішення, в якому запропоновано керівництву Чорнобильської АЕС та Державного агентства з управління зоною відчуження активізувати діяльність у таких напрямках як розробка програми наукового супроводу виведення Чорнобильської АЕС з експлуатації, проведення роботи з уточнення положень існуючої Стратегії перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему та інше.

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert