Новини 

ІПБ АЕС проводить радіаційне обстеження конструкцій об’єкта «Укриття», що підлягатимуть демонтажу

   Науковцями Інституту проблем безпеки АЕС НАН України у рамках робіт за проєктом «Новий безпечний конфайнмент (НБК). Пусковий комплекс 2 (ПК-2). Демонтаж нестабільних конструкцій об’єкта ”Укриття” в частині “раннього” демонтажу» проводяться передпроєктні дослідження радіаційних умов у зонах виконання будівельно-демонтажних робіт. Їх виконання потрібне для визначення та отримання необхідних вихідних даних для проєктування радіаційно небезпечних робіт.

Фото1:Науковці ІПБ АЕС

    Роботи проводяться в складних радіаційних умовах з підвищеним забрудненням повітря радіоактивними аерозолями, значною щільністю поверхневого забруднення, а також високої анізотропії гамма-випромінювання. Величини потужності дози у зонах досліджень в основному перевищують 10 мЗв/год.

Фото 2: Відбір проб повітря в приміщенні Г438/4

     Під час виконання досліджень застосовується сучасне радіометричне обладнання у поєднанні з різними способами вимірювань параметрів гама-поля в залежності від значень потужності дози та доступності виконання радіометричних вимірів.

Фото3: Відбір проб поверхневого забруднення

      У дослідженнях задіяні науковці Відділення проектування об’єктів з радіаційними та ядерними технологіями (завідувач В. М. Рудько) і Відділення ядерної та радіаційної безпеки (завідувач В. О. Краснов) Інституту проблем безпеки АЕС НАН України.

     Відповідальним за виконання передпроєктних робіт є завідувач відділу аналізу безпеки радіаційно-небезпечних об’єктів Відділення проектування об’єктів з радіаційними та ядерними технологіями Л. І. Павловський.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert