Новини 

Дискусія щодо розвитку ядерної галузі України

     

У рамках XIX Міжнародного енергетичного бізнес-форуму 20 жовтня 2021 року ДП НАЕК «Енергоатом» проводив панельну дискусію «Атомні можливості для енергетичної незалежності України», під час якої було окреслено основні напрямки розвитку ядерної галузі України на найближчі 30 років. Керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін розповів про стратегічні проєкти розвитку атомної енергетики України з огляду на основні світові сценарії, які передбачають, що понад 80 % електроенергії після 2050 року мають вироблятися за рахунок низьковуглецевої генерації з суттєвим збільшенням частки атомних електростанцій. При цьому міжурядова група експертів з питань змін клімату визначила чотири основних сценарії декарбонізації, що передбачають необхідність збільшення ядерних потужностей на 60–100 % вже до 2030 року і на 100–500 % до 2050 року, залежно від сценарію.

     Зараз у світі будують або планують будувати понад 200 ядерних блоків, серед країн, які планують розширювати атомний парк – Китай, Росія, Індія, Велика Британія, Туреччина, Японія, США, Франція, Фінляндія, Польща, Південна Корея, Словаччина, Чехія, Україна та інші.

     Нещодавно НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Westinghouse підписали меморандум про добудову четвертого енергоблока Хмельницької АЕС за технологією AP1000 та ще чотирьох енергоблоків на майданчиках атомних електростанцій України. Вартість проєкту становить близько 30 млрд. доларів. Фінансування передбачається за рахунок позики US Eximbank. Надзвичайно важливо, що 60 % обладнання можуть забезпечити українські постачальники.

     Директор ВП «Науково-технічний центр» ДП «НАЕК «Енергоатом» Микола Власенко у своїй доповіді розповів, що 2019 року НАЕК провела дослідження сценаріїв розвитку атомної енергетики. За результатами розрахункового моделювання частка АЕС у виробництві електроенергії в 2045 році становитиме 69 %.

     Стратегія розбудови атомної галузі України передбачає будівництво нових АЕС та зведення нових енергоблоків на вже діючих. Присутні на форумі представники всіх чотирьох українських АЕС під час своїх виступів висловили солідарну думку: будівництво енергоблоків на нових майданчиках вимагає набагато більших витрат.

     Від ІПБ АЕС у панельній дискусії взяли участь директор інституту академік Анатолій Носовський і завідувач відділення атомної енергетики д-р техн. наук Володимир Борисенко.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert