Новини 

Фахівців – учасників Форуму радіаційного захисту Японії ознайомили з сучасним станом безпеки об’єкта «Укриття»

     Результати наукових досліджень, які проводить Інститут проблем безпеки АЕС НАН України щодо стану об’єкта «Укриття», завжди з зацікавленістю обговорюються в колі фахівців. Не виключенням стала й дискусія щодо «Сучасного стану ядерної безпеки об’єкта «Укриття», організована японськими та українськими вченими на Форумі з радіаційного захисту Японії (https://www.rsf.or.jp/events.html).

     Ювілейне 70-те засідання Форуму відбулося 16 жовтня 2021 року в режимі он-лайн. Впродовж роботи Форуму було представлено дві доповіді:

  1. Аварії в Чорнобилі та Фукусімі, деякі коментарі щодо можливості утворення повторної критичності. Доповідач доктор Імру Пасіт (Чехія).
  2. Сучасний стан забезпечення ядерної безпеки об’єкта «Укриття». Доповідач Сергій Паскевич (ІПБ АЕС, Україна).

     Доктор Імру Пасіт доповів слухачам Форуму про причини аварії на Чорнобильській АЕС та Фукусімі-Даїчі та стан ядерного палива в зруйнованих реакторах. Представив теоретичне обґрунтування можливостей виникнення критичності в матеріалах, що містять ядерне паливо на ЧАЕС та Фукусіма-Даїчі.

     Про стан ядерної безпеки об’єкта «Укриття» була зроблена презентація результатів досліджень Інституту проблем безпеки АЕС. Було представлено дані, що характеризують динаміку змін щільності потоків нейтронів та, в рамках наукової гіпотези ІПБ АЕС, були надані пояснення причин цих змін та наголошено, що рівні ядерної безпеки об’єкта «Укриття» відповідають встановленим нормам. Однак факти зміни щільності потоків нейтронів, які спостерігаються останніми роками, потребують посиленої уваги. Особливо в період, коли після спорудження НБК-ОУ відбуваються зміни температурно-вологісного режиму всередині об’єкта «Укриття».

     Після презентації була проведена дискусія, вподовж якої японські науковці, менеджери у сфері ядерної та радіаційної безпеки, а також студенти ставили запитання стосовно безпечної експлуатації об’єкта «Укриття» та процесів, що впливають на еволюцію цього об’єкта у часі.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert