Новини 

Сучасні інформаційні технології для управління та виведення з експлуатації АЕС

    З 3 по 5 грудня 2018 р. у місті Ліллегаммері, Норвегія, пройшла міжнародна конференція «Застосування сучасних інформаційних систем для експлуатації та виведення з експлуатації АЕС». Організаторами конференції виступили: Інститут енергетичних технологій (Норвегія), МАГАТЕ, Агентство з ядерної енергії та ін.

    Основна тематика конференції була сконцентрована на обговоренні напрямків використання сучасних програмних засобів, переважно програмних комплексів тривимірного моделювання, для візуалізації діяльності з виведення з експлуатації ядерних та радіаційно небезпечних об’єктів.

   Свої напрацювання в галузі 3D-моделювання процесів демонтажу на конференції представили вчені з Норвегії, Франції, Фінляндії, Німеччини, Іспанії, Японії, України, Південної Кореї та Китаю.

    Інститут проблем безпеки АЕС НАН України на цьому заході представляв завідувач відділу зняття АЕС з експлуатації Сергій Паскевич. Він ознайомив учасників конференції з розробленою в Інституті тривимірною моделлю об’єкта «Укриття» та її потенціалом для використання під час проведення робіт з демонтажу нестабільних конструкцій. Крім того, в рамках конференції Сергій Паскевич провів демонстрацію програмного комплексу VRdoseplanner. За допомогою цього програмного комплексу в ІПБ АЕС виконано візуалізацію робіт з демонтажу металевої ферми та проведено оцінку рівнів опромінення персоналу під час роботи в радіаційно небезпечних умовах на покрівлі об’єкта «Укриття».

 

 У дискусіях експертного середовища було зазначено, що майданчик Чорнобильської АЕС, а саме діяльність з виведення з експлуатації енергоблоків №№ 1–3 та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, має великий потенціал у розвитку та практичному застосуванні інформаційних технологій.

Цей запис також доступний: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert