Новини 

Проведено навчальні курси «Зняття з експлуатації ядерних установок». Перші враження та перші результати

     5 березня 2021 р. закінчились перші курси підвищення кваліфікації «Зняття з експлуатації ядерних установок», в організації яких брав участь Інститут проблем безпеки АЕС НАН України. Курси було організовано на базі Славутицької філії НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського в рамках існуючої в КПІ спеціальності «Атомна енергетика».

Сертифікати про підвищення кваліфікації підписує
директор Славутицької філії КПІ ім. Ігоря Сікорського, професор Носовський А. В. 

     Проведення курсів підвищення кваліфікації стало можливим завдяки об’єднанню зусиль адміністрації та фахівців Чорнобильської АЕС, керівництва Славутицької філії НТУ КПІ ім. Ігоря Сікорського, керівництва Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, та підтримки адміністрації міста Славутича.

Слухачі навчального курсу «Зняття ядерних установок з експлуатації».
Навчання відбувається в Учбово-тренувальному центрі Чорнобильської АЕС (м. Славутич)

     Унікальність проведеного навчання полягає в гармонійному поєднанні вивчення теоретичних питань впродовж лекцій та закріплення отриманої інформації під час практичних занять безпосередньо на Чорнобильській АЕС. Наприклад, наочне ознайомлення з поводженням з демонтованим обладнанням на Чорнобильській АЕС, що здійснюється на етапі остаточного закриття та консервації енергоустановок, дозволило слухачам курсів зрозуміти тонкощі технологічних процесів та ознайомитись з устаткуванням та особливостями його роботи. Слухачі отримали унікальні знання про експлуатацію на майданчику Чорнобильської АЕС установки по звільненню матеріалів від регулюючого контролю.

Комплексне інженерно радіаційне обстеження – це основа і початок діяльності з виведення ядерної установки з експлуатації.
Практичне заняття з організації демонтажу обладнання в машинному залі 1, 2-го блоків Чорнобильської АЕС.
Місце дії – установка дрібоструйної дезактивації

     Важливим елементом діяльності з виведення з експлуатації ядерних установок є поводження з радіоактивними відходами (РАВ). Слухачі курсів отримали можливість відвідати та дізнатись безпосередньо на технологічних виробництвах Чорнобильської АЕС про особливості поводження з твердими та рідкими РАВ. Спеціалісти Чорнобильської АЕС фахово провели практичні заняття щодо роботи технологічних ланцюгів на Заводі з переробки рідких РАВ та на Промисловому комплексі з поводженням з твердими РАВ.

     Окремою подією навчання стало ознайомлення з діючими на Чорнобильській АЕС установками з поводження з відпрацьованим ядерним паливом. Впродовж навчання студенти відвідали Сховище відпрацьованого ядерного палива № 1, де ознайомились з технологією мокрого зберігання відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської АЕС. Також відвідали Сховище відпрацьованого ядерного палива № 2, на якому фахівці Чорнобильської АЕС розповіли про особливості поводження з відпрацьованим ядерним паливом при підготовці його до тимчасового (100 років), сухого зберігання в спеціальному модульному сховищі.

     Лекції проводились на базі Учбово-тренувального центру Чорнобильської АЕС у місті Славутичі. Лекції читали спеціалісти Учбового-тренувального центру, працівники Чорнобильської АЕС та науковці Інституту проблем безпеки АЕС НАН України. Багато енергії та сумлінної праці було вкладено в проведення курсів адміністрацією Чорнобильської АЕС та безпосередньо керівниками й інженерами структурних підрозділів, які відвідувались слухачами в ході навчання. Окремої поваги заслуговують фахівці Відділу міжнародного співробітництва та інформації за бездоганну логістичну підтримку в роботі курсів на проммайданчику Чорнобильської АЕС.

     Наразі відбувається новий набір слухачів на курси «Зняття з експлуатації ядерних установок».
За інформацією можна звертатись за телефонами: 2-98-63; 050-465-23-91 до адміністрації Славутицької філії КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Лекція про призначення Промислового комплексу поводження з твердими РАВ

Практичне ознайомлення з роботою устаткування гарячої камери
Промислового комплексу щодо поводження з твердими РАВ

Слухачі курсу на майданчику зберігання відпрацьованого ядерного палива
на Сховищі відпрацьованого ядерного палива № 2

Слухачі курсів ознайомлюються з роботою Установки по звільненню матеріалів від регулюючого контролю

Робота аналітичного обладнання під час характеризації матеріалів при роботі Установки по звільненню матеріалів від регулюючого контролю

Лекція про технологічні процеси на Заводі з переробки рідких РАВ

Ознайомлення з роботою радіохімічної лабораторії Заводу з переробки рідких РАВ

Тестування отриманих знань щодо діючого законодавства в сфері зняття з експлуатація ядерних установок
на комплексі оцінювання знань Учбово-тренувального центру Чорнобильської АЕС.
Тестування проходять слухачі курсів – Савельєв М. В. та Скітер І. С. 

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert