Новини 

У Києві відбулась IV Міжнародна наукова конференція «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику»

    30 вересня 2022 року в приміщенні Інституту газу НАН України у м. Києві пройшла ІV Міжнародна наукова конференція «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику», яка стала щорічною. Організаторами конференції виступили Громадська організація «Українське ядерне товариство» (УкрЯТ) та Рада молодих вчених при Відділенні фізико-технічних проблем енергетики НАН України. Спонсорську підтримку в проведенні Конференції надали ТОВ «Енергобезпека Груп», ТОВ «Сістем Графіт Компані» та СНВО «Імпульс».

    Відкриття наукової конференції розпочалося з вітального слова керівництва УкрЯТ та досвідчених науковців. Від Інституту проблем безпеки АЕС зі вступним словом виступив директор Інституту, академік А. В. Носовський. У своїй доповіді «Щодо впровадження інноваційних технологій в ядерну галузь України» Анатолій Носовський відмітив перспективи розвитку ядерної енергетики в Україні для виконання планів Енергетичної стратегії України до 2035 р. На сучасному етапі НАЕК «Енергоатом» проводить роботи щодо підготовки техніко-економічного обґрунтування будівництва на майданчиках АЕС України енергоблока з реакторною установкою АР1000 компанії Westinghouse. Розглянуто перспективи впровадження в Україні малих модульних реакторів (ММР), підкреслено необхідність розвитку наукового супроводу робіт в ядерній енергетиці України, у тому числі й для виконання робіт за проєктом «Український блок».

    У роботі конференції взяли учать понад 100 учасників з України, Канади, Великобританії, Литви, Франції. Зокрема, у конференції взяли участь представники Міністерства енергетики України, Державної інспекції ядерного регулювання України, Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», Державного центру з ядерної та радіаційної безпеки, інших інститутів Національної академії наук України: Інституту ядерних досліджень, Інституту електродинаміки, Інституту геохімії навколишнього середовища, Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова, Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона, Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова, фахівці ДП «НАЕК “Енергоатом”» та українських АЕС, інших підприємств та організацій галузі, Національного університету «Одеська політехніка».

    Робота конференції складалася з пленарного та секційних засідань, на яких було представлено понад 40 наукових доповідей. На наукових секціях, науковці та молоді фахівці представили свої напрацювання в галузі атомної енергетики, які мають перспективи впровадження в Україні.

   

     Від Інституту проблем безпеки АЕС на конференції свої доповіді представили:

В. Борисенко «Порівняльний аналіз техніко-економічних показників сучасних ядерних енергоблоків»;

О. Трофименко «ImCore – перший український розрахунковий комплекс для СВРК АЕС»;

А. Садовніков «Розробка роботизованих механічних систем для атомної енергетики»;

В. Горанчук «MCNP-модель формування струму фонової жили детектора прямого заряду»;

Ю. Литвин «Експериментальний стенд для дослідження характеру коливань тонкостінної оболонки під дією кавітаційного потоку рідини».

     Під час експертної дискусії «Функціонування та розвиток атомної енергетики з урахуванням наслідків російської агресії» було підкреслено, що в сучасних умовах надзвичайно важливим є розвиток наукового супроводу ядерної галузі, підтримка українського приладо- та машинобудування, впровадження інноваційних розробок та сучасних технологій на всіх етапах ядерно-паливного циклу, а також всебічне сприяння з боку держави й підтримка ядерної науки та збереження наукового і кадрового потенціалу галузі.

ЗавантажитиЗбірник тез IV Міжнародної конференції Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert