Новини 

Міжнародний науковий семінар у Варшаві

     Міжнародний семінар «Радіаційні ризики для екології України: результати довоєнних досліджень та виклики сьогодення» відбувся 5–6 жовтня 2022 р. у м. Варшаві, Польща. Організаторами заходу виступили Інститут радіоактивності довкілля – Університет Фукусіми (Японія), Національна академія наук України, Національний Центр ядерних досліджень (Польща). Серед учасників конференції були представники Японського науково-технологічного агентства (JST), Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), Інституту радіоактивності довкілля Університету Фукусіми (IER), Університету Цукуби, Національного центру ядерних досліджень (Польща), Університету Берклі (США), а також інститутів та наукових установ Великої Британії, Швеції та інших країн. З боку України в роботі семінару взяли участь представники Державного агентства України з управління зоною відчуження, Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, ДСП «Екоцентр», Чорнобильського заповідника, Держатомрегулювання, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Гідрометцентру.

     З привітанням від Національної академії наук України виступив директор Інституту проблем безпеки АЕС академік Анатолій Носовський, який у своїй промові зазначив, що Україна переживає лиху годину війни. Але Академія та всі академічні інститути й підприємства виконують свої функції і працюють в умовах воєнного стану. Закликав міжнародні наукові організації, всю світову наукову спільноту долучитися до засудження варварської агресії з боку Росії. Він висловив слова подяки науковцям з Польщі, Японії, США, Великої Британії, Німеччини та інших країн, які своїми діями допомагають українським вченим виконувати наукові дослідження в цей дуже складний для української науки час. Подякував усім іноземним колегам за надану гуманітарну, матеріальну й технічну допомогу науковим установам і окремим науковим співробітникам.

     Головною темою семінару були наслідки окупації Чорнобильської зони відчуження російськими терористичними військами. Також обговорювались можливі сценарії та дії щодо відновлення територій Чорнобильської зони відчуження, що зазнали руйнувань та пошкоджень. Зокрема розглядалися можливості відновлення та розвитку досліджень щодо перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

     Від Інституту проблем безпеки АЕС на семінарі свої доповіді представили академік Анатолій Носовський та д-р техн. наук Микола Талерко.

     Анатолій Носовський представив дві доповіді на тему «Наукові проблеми, що потребують вирішення на шляху до перетворення об’єкта ”Укриття” на екологічно безпечну систему» та «Прояви російського ядерного тероризму в Україні».

     Микола Талерко зробив дві доповіді на тему «Методи оцінки екологічних втрат, спричинених війною, у тому числі на територіях радіаційного ураження, які розробляються в Україні за координацією Оперативного штабу», а також «Моделювання лісових пожеж у Чорнобильській зоні відчуження, виконане за допомогою моделі атмосферного перенесення домішок LEDI».

     Під час семінару співробітник університету Берклі (США) Jake Hecla передав наукове обладнання в якості технічної допомоги для Інституту проблем безпеки атомних електростанцій та Чорнобильській АЕС.

     В рамках роботи семінару відбулось п’яте засідання Спільного координаційного комітету за проектом SATREPS на тему «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій», на якому науковці представили результати своїх досліджень. У спільному японсько-українському проекті SATREPS Інститут проблем безпеки АЕС є одним з партнерів-реципієнтів.

     Вся Україна відчуває та цінує надзвичайну підтримку й допомогу Польщі та її народу. Інститут проблем безпеки АЕС висловлює щиру подяку нашим польським колегам, а також нашим японським колегам, які продовжують фінансування проекту SATREPS, спільно з українськими вченими проводять дослідження в Чорнобилі, та змогли організувати проведення цього міжнародного семінару у Варшаві, який висвітлює підтримку міжнародного наукового співтовариства Україні під час російської військової агресії.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert