Новини 

Міжнародна конференція INUDECO в Славутичі

25 квітня в місті енергетиків Чорнобильської АЕС Славутичі відкрилася міжнародна конференція «Проблеми виведення з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO, яка проводиться в рамках заходів з відзначення 30-річчя міста Славутича. Конференція проводиться з метою розгляду проблем та перспектив, підвищення рівня ефективності науково-практичних досліджень, налагодження співпраці та обміну досвідом щодо зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики і поводження з радіоактивно відходами та відпрацьованим ядерним паливом в контексті техногенних катастроф у Чорнобилі (1986 р., Україна) та Фукусімі (2011 р., Японія).

Ця конференція проводиться в Славутичі вже вдруге, тому що в місті проживають співробітники Чорнобильської АЕС, діяльність котрих пов’язана саме з роботами зі зняття з експлуатації ядерних енергоблоків та перетворенням об’єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Міжнародна конференція INUDECO

Відкрили конференцію мер міста Славутич Юрій Фомічев, директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій Анатолій Носовський та заступник технічного директора ДСП ЧАЕС по об’єкту «Укриття» Сергій Кондратенко.

У пленарному засіданні зробили доповіді директор ІПБ АЕС НАН України професор Анатолій Носовський, заступник директора Інституту радіоактивності навколишнього середовища Фукушими Учимура Хітоши (Японія),  професор Університету Фукушими Марк Железняк (Японія) та професор Університету Берклі Кай Веттер (США).

Окрім пленарного засідання на форумі працювали секції за напрямами: «Досвід ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС, реалізація проекту перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно-безпечну систему»; «Зняття з експлуатації атомних електростанцій, поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом»; «Реабілітація, реінтеграція територій та соціальна адаптація населення у зв’язку з припиненням експлуатації містоутворюючих підприємств», «Аварійне реагування на об’єктах критичної інфраструктури», «Інформаційні технології підтримки зняття з експлуатації АЕС»; «Технології розумного міста у XXI столітті», «Екологічні проблеми сталого розвитку та збереження навколишнього середовища».

Наукові співробітники ІПБ АЕС НАН України, які приймали участь в роботі форуму, зробили наступні доповіді:

Юрій Морозов (молодший науковий співробітник) “Зміна радіаційних умов на Об’єкті «Укриття» після установки арочної конструкції в проектне положення”

Євген Висотський (зав. відділу), Роман Годун (молодший науковий співробітник) “Нейтронна активність і критичність скупчення паливо-містких матеріалів на НБК Об’єкта «Укриття»”

Олексій Одинцов (зав. сектору) “Радіаційні характеристики неорганізованих водних скупчень Об’єкта «Укриття». Реагентна дезактивація бетонних конструкції 4-го блоку ЧАЕС. Вміст радіонуклідів в донних відкладеннях водойма -охолоджувача після зниження рівня води”.

Панасюк Микола, (зав. сектору) “Закономірності розподілу стронцію, урану і ТУЕ в підземних водах в районі комплексу НБК Об’єкт «Укриття»”.

Євген Висотський (зав. відділу), Максим Савельєв (молодший науковий співробітник) “Аналіз деяких аномалій в показаннях ППН СКЯБ Об’єкту «Укриття»”.

Сергій Купріянчук, (інженер першої категорії) “Математична модель процесу довготермінового зберігання ізотопних джерел нейтронів”.

Максим Пашинов, (інженер першої категорії) “Розробка математичної моделі миттєвих радіоактивних викидів в атмосферу від точкового джерела, та її порівняння з існуючими методами розрахунку”.

В роботі конференції взяли участь науковці та фахівці з різних наукових установ Європейського Союзу, США, Японії, Польщі, молоді вчені та студенти вищих навчальних закладів України.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert