Міжнародна школа з вітрифікації ядерних відходів
З 23 по 27 вересня 2019 р. в Міжнародному центрі теоретичної фізики (Трієст, Італія) відбулася міжнародна школа з вітрифікації ядерних відходів. Захід було організовано за підтримки Міжнародного агентства з атомної енергетики та Міжнародного центру теоретичної фізики.
Мета школи полягала в обговоренні сучасних проблем та завдань, що стоять перед ядерною енергетикою, та стосуються досліджень склоподібних радіоактивних відходів. Школа допомогла учасникам глибше зрозуміти процес іммобілізації ядерних відходів шляхом переведення їх у склоподібну матрицю та ознайомитись із набором методів, доступних для дослідження процесу осклування ядерних та радіоактивних відходів.
Програма даного заходу поділялася на 5 основних тем:
- Основи іммобілізації ядерних відходів у склоподібних матеріалах та моделювання структури ядерного скла;
- Технологічні підходи вітрифікації ядерних відходів;
- Хімічна довговічність форм склоподібних відходів та тривале моделювання продуктивності;
- Взаємодія сховища склоподібних відходів з геологічним середовищем та моделювання процесів старіння;
- Ефекти радіаційного ураження у склоподібних формах (включаючи моделювання).
Молодь, яка брала участь у роботі школи, мала можливість представляти свої роботи або роботи груп за даною тематикою. Від України в семінарі взяв участь представник ІПБ АЕС НАН України, молодший науковий співробітник відділу зняття з експлуатації АЕС Сергій Купріянчук. Він представив доповідь на тему «Характеристики паливовмісних матеріалів та їх локалізація в об’єкті «Укриття».
Участь у даній школі сприяє розвитку міжнародних взаємовідносин у галузі вітрифікації ядерних відходів.
This post is also available in: English