Новини 

Міжнародний семінар в ІПБ АЕС НАН України: «Від зруйнованого 4-го блоку ЧАЕС до Нового Безпечного Конфайнмента»

16-18 травня 2017 року в ІПБ АЕС НАН України пройшов Міжнародний семінар «Від зруйнованого 4-го блоку ЧАЕС до Нового Безпечного Конфаймента».

Семінар проходив за фінансової та організаційної підтримки НАТО в рамках програми «Наука заради миру і безпеки». В роботі семінару взяли участь понад 50 вчених з Японії, США, Німеччини, Франції та України.

наукова делегація

Роботу семінару відкрив завідувач відділенням ІПБ АЕС Віктор Краснов. На відкритті семінару з вітальним словом виступили директор ІПБ АЕС чл.-кор. НАН України, проф. Анатолій Носовський, радник голови державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Парашин, а також керівник проектів НАТО в Україні Сюзанна Міхаеліс.

Учасники семінару обговорили питання, що стосуються поточного стану і проблем ядерної та радіаційної безпеки зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС, а також прогрес і потенційні проблеми введення в експлуатацію Нового Безпечного Конфайнмента (НБК).

На Семінарі були розглянуті спільні проекти Україна – НАТО, які виконуються в даний час.

Сергій Парашин

Сюзанна Міхаеліс     Тадахір Вашія

Міжнарожний семінарБули також розглянуті питання необхідності використання Чорнобильського досвіду для Японії у вирішенні проблем на пошкоджених атомних блоках Фукусіма-1.

В ході семінару були розглянуті питання моделювання та прогнозування наслідків важких ядерних аварій і забезпечення ядерної та радіаційної безпеки НБК, особливості моніторингу стану ядерних матеріалів в даний час і в процесі перетворення об’єкта «Укриття» в екологічно безпечну систему. Всього на семінарі було заслухано та обговорено 28 наукових доповідей.

17 травня зарубіжні учасники семінару відвідали місто Чорнобиль і ознайомилися з поточним станом робіт по Новому безпечному конфайнменту, відвідали майданчик ЧАЕС і м. Прип’ять, взяли участь в обговоренні питань ядерної та радіаційної безпеки зруйнованого 4-го блоку ЧАЕС з фахівцями ІПБ АЕС.

статуя Прометея

За результатами обговорення доповідей прийнято рішення:Міжнародний семінар

1. Вважати виконання спільних проектів Україна – НАТО успішним.
2. Продовжити науково-технічне співробітництво в проведенні дослідницької діяльності з питань безпеки ядерних об’єктів в Чорнобилі і Фукусімі.
3. Активізувати спільну діяльність з японськими фахівцями в рамках меморандуму між CLADS (Японія) і ІПБ АЕС.
4. Для більш ефективного обміну досвідом проводити подібні семінари щороку із залученням міжнародної наукової спільноти.

Учасники конференції висловили глибоке переконання, що обмін передовим досвідом сприяє широкій міжнародній співпраці при вирішенні наукових, технічних, екологічних та інших практичних завдань для таких складних об’єктів, як зруйнований 4-й блок і НБК Чорнобильської АЕС, і поширення отриманих знань для мінімізації наслідків аварії на Фукусіма-1 в Японії.

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert