Новини 

В ІПБ АЕС створена модель демонтажу об’єкта «Укриття»

   Співробітниками Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України (ІПБ АЕС) завершена розробка тривимірної моделі «раннього» демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття». У моделі відображені концептуальні проектні рішення щодо демонтажу конструкцій, які були розроблені фахівцями ІПБ АЕС, НДІБК, КІЕП, а також ДСП «Чорнобильська АЕС».

   «Ранній» демонтаж – це перший етап виконання першочергових робіт із демонтажу найбільш «проблемних» нестабільних конструкцій, який має розпочатися відразу після введення в експлуатацію НБК і бути завершений до кінця 2023 року.

    Перелік нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття», що підлягають «ранньому» демонтажу, був визначений за результатами оцінки ймовірності їх обвалення і його впливу на стан ядерної та радіаційної безпеки.

          

   При здійсненні демонтажу планується максимально використовувати дистанційні технології (систему основних кранів НБК, дистанційно керовані агрегати, мобільну інструментальну платформу тощо). В зони виконання робіт персонал доставлятиметься в спеціальній захисній кабіні, що дозволить істотно зменшити дози опромінення персоналу.

   Результат роботи щодо 3D візуалізації процесу демонтажу представлений у вигляді ознайомлювального відео, яке демонструє увесь логічний ланцюжок робіт і в послідовності, що визначена концептуальними проектними рішеннями.

    Дане відео може використовуватись не лише для ознайомлювальних цілей, але й для навчання персоналу, який надалі буде залучений для проведення робіт з демонтажу конструкцій об’єкта «Укриття».

    Модель розроблена у Відділенні проектування об’єктів з радіаційно-ядерними технологіями (керівник В. М. Рудько). Автор тривимірної моделі – О.В. Балан, С. С. Підберезний.

Рисунок – 1 Використання мобільної інструментальної платформи системи основних кранів для різання металевих конструкцій

Рисунок – 2 Маршрут руху захисної кабіни для транспортування персоналу в зони виконання робіт

This post is also available in: English

Схожі повідомлення

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert