В ІПБ АЕС створена модель демонтажу об’єкта «Укриття»
Співробітниками Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України (ІПБ АЕС) завершена розробка тривимірної моделі «раннього» демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття». У моделі відображені концептуальні проектні рішення щодо демонтажу конструкцій, які були розроблені фахівцями ІПБ АЕС, НДІБК, КІЕП, а також ДСП «Чорнобильська АЕС».
«Ранній» демонтаж – це перший етап виконання першочергових робіт із демонтажу найбільш «проблемних» нестабільних конструкцій, який має розпочатися відразу після введення в експлуатацію НБК і бути завершений до кінця 2023 року.
Перелік нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття», що підлягають «ранньому» демонтажу, був визначений за результатами оцінки ймовірності їх обвалення і його впливу на стан ядерної та радіаційної безпеки.
При здійсненні демонтажу планується максимально використовувати дистанційні технології (систему основних кранів НБК, дистанційно керовані агрегати, мобільну інструментальну платформу тощо). В зони виконання робіт персонал доставлятиметься в спеціальній захисній кабіні, що дозволить істотно зменшити дози опромінення персоналу.
Результат роботи щодо 3D візуалізації процесу демонтажу представлений у вигляді ознайомлювального відео, яке демонструє увесь логічний ланцюжок робіт і в послідовності, що визначена концептуальними проектними рішеннями.
Дане відео може використовуватись не лише для ознайомлювальних цілей, але й для навчання персоналу, який надалі буде залучений для проведення робіт з демонтажу конструкцій об’єкта «Укриття».
Модель розроблена у Відділенні проектування об’єктів з радіаційно-ядерними технологіями (керівник В. М. Рудько). Автор тривимірної моделі – О.В. Балан, С. С. Підберезний.
Рисунок – 1 Використання мобільної інструментальної платформи системи основних кранів для різання металевих конструкцій
Рисунок – 2 Маршрут руху захисної кабіни для транспортування персоналу в зони виконання робіт
This post is also available in: English